Business Spanish – podcasty

Chcete se naučit specifickou slovní zásobu ve španělštině z oblasti ekonomie, podnikání či investování? Nevíte, kde hledat kvalitní zdroje? Máme pro vás přehled zajímavých podcastů z oblasti „business Spanish“, tedy obchodní španělštiny. Nechte se proto inspirovat a podcasty vyzkoušejte. Věříme, že poté více porozumíte „obchodní španělštině“, což vám přinese i zajímavé obchodní a pracovní příležitosti.

 

Cállate y Vende

Podcast Cállate y Vende je určen pro všechny, kteří se zabývají podnikám a především prodejem. Tvůrce podcastu Gerardo Rodríguez dává v jednotlivých epizodách řadu dobrých tipů, jak být v podnikání úspěšný. Jak více prodávat a také více vydělávat. Vyzkoušejte a inspirujte se!

Cállate y Vende

 

Dimes y Billetes

Podcast Dimes y Billetes vytváří Moris Dieck, který se snaží jednoduše mluvit o ekonomice, penězích a investicích. Svým podcastem tak chce zlepšit finanční gramotnost svým posluchačů a tím i zlepšit jejich život. Epizody vycházejí obvykle jednou až dvakrát týdně a jejich délka se pohybuje kolem jedné hodiny. Máte tak možnost pravidelně poslouchat jednoduše podané povídání o ekonomice, penězích a investicích. 

Dimes y Billetes

 

Capital, la Bolsa y la Vida

Podcast Capital, la Bolsa y la Vida vychází jako pravidelný pořad na rádiové stanici Capital Radio. Vychází již od roku 1994 a má tedy dlouhou tradici. Pořadem provází moderátor Louis Vicente Muňoz, který každý pracovní den rozebírá dění na kapitálových trzích. Pokud se tedy zajímáte o to, co se děje na burze a k tomu chcete zlepšit svou španělštinu, pusťte se do poslechu tohoto podcastu.  

Capital, la Bolsa y la Vida

 

Economía Para Todos

Podcast Economía Para Todos vychází pravidelně každý týden v sobotu na stanici esRadio. Pořadem (podcastem) provází moderátorka Carmen Tomás, která si do studia zve zajímavé hosty. Každá epizoda trvá necelou hodinu, během které rozebere moderátorka, ať již sama nebo se svými hosty, nejdůležitější ekonomické události posledního týdne.

Economía Para Todos

 

Historias de la economía

Podcast Historias de la economía vydávají noviny El Economista, obdoba českých Hospodářských novin. Každý týden vydávají novou epizodu od 5 do 20 minut, která se věnuje historickým i současným tématům z pohledu ekonomie.

Historias de la economía

 

Nudismo Financiero

Poměrně nový podcast jehož první epizody začali tvůrci vydávat v březnu roku 2020. Cílem tvůrců podcastu je prolomit tabu, které se týká peněz. Z toho důvodu si zvou hosty, kteří s nimi otevřeně hovoří o tom, kolik peněz mají, co s nimi dělají a jak je vlastně vydělali. V podcastu se tedy dozvíte mnohé o podnikání, investicích, spoření, nemovitostech či finanční svobodě. 

Nudismo Financiero

 

Peras y Manzanas

Podcastem Peras y Manzanas (Hrušky a jablka) provází Valeria Moy, vystudovaná ekonomka z London School of Economics. Do svého podcastu si zve zajímavé hosty a rozebírá ekonomické problémy a současné dění. Podcast vychází každý týden a délka epizod se pohybuje kolem půl hodiny.

Peras y Manzanas

 

Tu dinero nunca duerme

Další zajímavý podcast věnující se penězům a ekonomii je Tu dinero nunca duerme (Vaše peníze nikdy nespí) rozhlasové stanice esRadio. Každý týden si moderátoři pořadu (podcastu) Luis Fernando Quintero a Manuel Llamas zvou do studia zajímavé hosty, se kterými poté rozebírají vše, co souvisí s investováním. Snaží se tak zlepšovat finanční gramotnost svých posluchačů. Poslechem tohoto podcastu můžete tedy i vy zlepšovat svou finanční gramotnost a zlepšovat si svou španělštinu. 

 

Směle doufáme, že jste si z našich tipů na podcasty v obchodní španělštině vybrali a budete některý z podcastů pravidelně poslouchat. V případě, že hledáte podcasty ve španělštině s obecnými tématy nebo určené pro studenty španělštiny, podívejte se na tento či tento náš příspěvek. Pokud máte tipy na podcast, který nebyl výše uveden, napište jej prosím do komentářů. Děkujeme!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *