Francouzština na Youtube

Při studiu cizího jazyka je ideální zapojit všechny naše smysly a proto je velmi přínosné využívat „poklady“, které nám nabízí Youtube. Zde můžete najít řadu kanálů od lektorů a lektorek francouzštiny, kteří pomáhají všem, kteří o to mají zájem, zlepšit svou znalost tohoto krásného jazyka. Najdete zde kanály pro studenty začátečníky i pro pokročilé. Kanály, kde se rozebírá gramatika nebo i ty, které se věnují francouzským reáliím. Sledováním videí na Youtube zapojíte sluch i zrak. Můžete sledovat gesta a řeč těla rodilých mluvčích. To vše vám jistě dopomůže zlepšit své znalosti. Vybrali jsme pro vás řadu kanálů, které vám s francouzštinou určitě pomůžou. Posuďte sami!

 

Easy French

Projekt Easy Languages jsme si již představili již u jiných jazyků (němčina, italština, angličtina, španělština) a proto někteří z vás mají představu o obsahu tohoto Youtube kanálu. Obdobně jako jiné jazykové verze se i Easy French snaží zábavnou formou vzdělávat všechny ty, kteří mají o francouzský jazyk zájem. Kanál vydává každý týden jedno video, přičemž se témata pravidelně střídají. Dvakrát do měsíce jsou videa s rozhovory s rodilými mluvčími na ulici, kteří odpovídají na různé otázky (např. Co si myslíte o Britech? Jací jsou muži ve Francii?). Najít můžete i videa, kde se rozebírá “small talk” ve francouzštině nebo jak probíhá pracovní pohovor ve Francii. 

Easy French

 

lingoni FRENCH

Rovněž kanál lingoni je známý mezi studenty jazyků, neboť existuje jeho anglická a německá verze. Videa jsou poměrně krátká, od několika minut do cca 20 minut. Každé video má označenou úroveň, pro kterou je určeno (A1-B2), můžete si tedy vybrat dle svých znalostí. Sledovat můžete videa na různá témata a s různým zaměřením. Naučit se nebo procvičit si můžete slovní zásobu, gramatiku, časté fráze, výslovnost nebo idiomy.

lingoni French

 

Learn French with Pascal

Kanál Learn French with Pascal je určen spíše pro začátečníky a mírně pokročilé. Pascal, tvůrce kanálu nabízí videa, která se zaměřují na procvičování gramatiky, výslovnosti či slovní zásoby. Tématicky je kanál velmi bohatý. Většina videí je ve však formě textových prezentací. Podstatné informace tedy rovnou vidíte napsané, což se při studiu francouzštiny velmi hodí.

Learn French with Pascal

 

Français Authentique

Tvůrce Youtube kanálu Français Authentique je Johan Tekfak, kterého známe již z příspěvku o podcastech ve francouzštině. Johan začal od roku 2011 vydávat podcasty, poté přidal webové stránky pro studenty francouzštiny a také Youtube kanál. O popularitě tohoto kanálu svědčí fakt, že má již přes milion odběratelů. Kromě obligátních videí věnujících se slovní zásobě nebo gramatice, nabízí Johan rovněž videa o francouzských reáliích nebo doporučuje knihy k osobnímu rozvoji. 

Français Authentique

 

Learn French with Vincent

Tento kanál je mezi studenty francouzštiny velmi populární, důkazem budiž skutečnost, že má již více než 800 tisíc odběratelů. Vincent, tvůrce kanálu učí francouzštinu již více než 20 let. Sám je také studentem jazyků, neboť kromě své rodné francouzštiny ovládá plynule tři další jazyky. Je si tedy vědom toho, s čím se studenti cizích jazyků potýkají. Kanál vznikl již v roce 2007 a od té doby Vincent nahrál řadu videí s různorodou tématikou, kterou využijí všichni ti, kteří si chtějí zlepšit svoji francouzštinu. 

Learn French with Vincent

 

innerFrench

Učitele Huga z projektu innerFrench již znáte, neboť jsme si jeho podcast představili v jednom z předchozích článků o podcastech ve francouzštině. Kanál má již necelý půl milion odběratelů, což svědčí o jeho oblíbenosti. Hugo se nevěnuje jen gramatice a slovní zásobě, ale ve svých videích rozebírá i historii Francie, nejšťastnější země světa či jaká francouzská média by měli studenti tohoto jazyka sledovat.

innerFrench

 

Doufáme, že vás některý z představených kanálů pro studium francouzštiny zaujal a využijete jej . Pokud máte tip na Youtube kanál, který není v našem seznamu, napište jej do komentářů a rádi jej do seznamu přidáme.

 

One thought on “Francouzština na Youtube

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *