Italské podcasty 3

Dlouho jsme vám nabídli žádné nové zdroje, které vám pomohou při studiu italštiny a dnes to tedy napravíme. Chodíte na procházky se psem, pravidelně běháte nebo trávíte hodně času v autě? Ideální je tento čas využít a poslech podcastů je to nejlepší co můžete udělat. Nabízíme proto další várku zajímavých podcastů v italštině a věříme, že vás některý z nich zaujme. 

Arkos Academy

Podcast Arkos Academy tvoří lektorka Susanna, která vydává jak pravidelné týdenní přehledy důležitého dění, tak také epizody týkající se italské historie a kultury. Setkat se můžete i s epizodami, které v krátkosti rozebírají i různé gramatické jevy italského jazyka. Většina epizod je poměrně krátkých a většinou nepřesáhnou délku deseti minut.

Arkos Academy

Easy Italian News

Velmi zajímavý podcast, který ocení všichni milovníci italštiny, kteří již mají nějaké znalosti. Jak již název napovídá, jedná o zpravodajství ve zjednodušené italštině. Dozvíte se tak ve zjednodušené verzi důležité zprávy, které momentálně hýbou Itálii a světem. Podcast vychází třikrát týdně, vždy v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. Délka epizod je obvykle od pěti do deseti minut. Velkým benefitem tohoto podcastu je, že na jeho stránkách naleznete přepis jednotlivých epizod, což vám jistě pomůže k efektivnějšímu studiu. 

Easy Italian News

Italiano Bello

Podcast tvoří Irene Regini, která novou epizodu dává světu přibližně každých čtrnáct dní. Můžete se tak během 10-20 minut, což je obvyklá délka epizod, dozvědět o každodenním životě, italském jazyce, kultuře či literatuře. V současnosti se Irene blíží již ke stovce epizod, máte tak z čeho vybírat. 

Italiano Bello

Italiano con Amore

Velmi zajímavý podcast tvoří i lektorka italštiny Eleonora. V jejím podcastu Italiano con Amore přináší mnoho zajímavých témat z italských reálií. Ať již se jedná o kulturu, zvyky nebo výborné italské jídlo. Podcast vyzkoušejte, určitě budete spokojeni.

Italiano con Amore

Pensieri e Parole

Podcast, který tvoří Linda Riolo vznikl již koncem roku 2018 a od té doby vydala již více než stovku epizod. Můžete se dozvědět o historii italského jazyka,  kultuře nebo také gramatickým jevům, které dělají studentům starosti. Délka epizod se pohybuje od několika minut po 20 minut. 

Persieri e Parole

Věříme, že vás některý z těchto podcastů zaujal a bude dobrým pomocníkem při vašem studiu krásného italského jazyka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *