Business Deutsch podcasty

Chcete si zlepšit svojí němčinu v oblasti financí, ekonomie nebo investování a nevíte jak na to? Máme pro vás několik dobrých tipů na zajímavé a především přínosné podcasty v němčině s tématikou: hospodářství, investování, peníze, atd. Vyzkoušejte níže uvedené tipy a uvidíte sami. Jen upozorňujeme, že tyto podcasty jsou většinou určeny pro pokročilejší studenty.

 

Marktplatz – Deutsche Sprache in der Wirtschaft

Další z řady výborných podcastů z dílny Deutsche Welle. Tentokrát se jedná o podcast Markplatz, který se věnuje oblasti obchodu, podnikání a ekonomie. Nejedná se o podcast, který by přinášel aktuální ekonomické dění, ale slouží výborně pro studium slovní zásoby z této oblasti. Podcast má 26 dílů na různá témata (nap. Consulting, Marketing, Joint Venture). U každého dílu si můžete stáhnout audio stopu a na stránkách pořadu také přepis textu a cvičení, např. na procvičování slovní zásoby k danému tématu. Kdo to myslí s „business Deutsch“ vážně, měl by tomuto podcastu věnovat a čas a energii.

Markplatz

 

Deffner & Zschäpitz – Wirtschaftspodcast von WELT

Podcast Deffner & Zschäpitz – Wirtschaftspodcast vydává deník Welt. Jeho tvůrci Dietmar Deffner a Holger Zschäpitz vydávají novou epizody každý týden, vždy v úterý. Délka jednotlivých epizod se pohybuje kolem 1,5 hodiny a proto vybrané téma rozeberou opravdu do hloubky. Pohledem novinářů zaměřených na ekonomiku a finance se dívají i na širší společenské témata, například povinné očkování proti covid-19 nebo elektro-automobilům. 

Deffner & Zschäpitz

 

Geld ganz einfach

Podcast nazvaný Geld ganz einfach tvoří Saidi z finančního portálu Finanztip. Ve svém podcastu dává návod, jak organizovat své finance. Jak rozumně investovat, čeho se u investování vyvarovat a také jak rozvíjet své znalosti v oblasti investování a financí obecně. Dozvědět se tedy můžete, zda investovat do aktivních či pasivní fondů, jak investovat do nemovitostí, či zda se vyplatí nakupovat investiční zlato. Saidi začal podcast vydávat minulý rok, všechny epizody jsou tedy poměrně aktuální. Každý týden se můžete těšit na novou epizodu, jejíž délka je mezi 20 – 40 minutami.

Geld ganz einfach

 

Handelsblatt Morning Briefing

Velmi oblíbený podcast, jehož poslechem si můžete zlepšit poslech němčiny, přesněji němčiny v obchodní, finanční či podnikatelské oblasti. Tento podcast vydává deník Handelsblatt, což je německá obdoba českých Hospodářských novin. Každý pracovní den vydávají podcast, který vyzdvihuje nejdůležitější události v oblasti hospodářství, politiky a financí na posledních 24 hodin. Epizody nejsou delší než 10 minut a tak si je můžete pouštět při přípravě snídaně.

Handelsblatt Morning Briefing

 

Wall Street mit Markus Koch

V roce 2020 začal vydávat svůj podcast novinář Markus Koch. Jeho podcast Wall Street mit Markus Koch vychází každý pracovní den a délka epizod se obvykle pohybuje kolem půl hodiny. Jak již název napovídá, věnuje se Markus dění na na newyorské burze a tedy vzestupům a pádům na americkém akciovém trhu. Pokud si tedy chcete rozšířit německou slovní zásobu z oblasti obchodování s akciemi a navíc se dozvědět, jak si aktuálně vedou firmy na Wall Street, je tento podcast ideální volba.

Wall Street mit Markus Koch

 

Wirtschaft und Gesellschaft – Deutschlandfunk

Podcast Wirtschaft und Gesellschaft vydává Deutschlandfunk (německý rozhlas). Každý pracovní den vychází hned několik epizod, které nejsou příliš dlouhé (od 1 do 10 minut). Jedná se o nejdůležitější události dne v oblasti hospodářství nebo financí. Pravidelně každý pracovní den je jedna epizoda věnována dění na Frankfurtské burze.  

Wirtschaft und Gesellschaft - Deutschlandfunk

 

Věříme, že pro vás jsou uvedené tipy přínosné a vybrali jste nějaký zajímavý podcast, který budete pravidelně poslouchat. Pokud máte tipy na podcast, který nebyl výše uveden, napište jej prosím do komentářů. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *