Čínština na Youtube

Chcete se učit čínsky a nevíte, kde začít? Máme pro vás několik zajímavých tipů na Youtube kanály, které jsou určeny přímo pro studenty tohoto složitého, ale o to krásnějšího jazyka. Obdobně jako u jiných jazyků, setkáte se u videí na těchto kanálech kromě čínštiny také s angličtinou, kterou si lektoři pomáhají při vysvětlování některých jazykových jevů. A teď již se pusťte do objevování nejlepších Youtube kanálu pro studium čínštiny pro vás!

 

ChineseFor.Us – Learn Mandarin Chinese Online

Kanál ChineseFor.Us – Learn Mandarin Chinese Online vytváří lektorka Lili, která žije ve Spojených státech a pomocí Youtube se snaží předávat své znalosti. Zaměřuje se jak na běžnou každodenní komunikaci, tak rovněž také na přípravu na testy HSK, což jsou mezinárodní zkoušky z čínského jazyka. Její videa jsou určena začátečníkům a mírně a středně pokročilým. Videa věnující se přípravě na testy HSK jsou určena pro úroveň HSK 2 a HSK 3.

 

ChinesePod

Kanál ChinesePod je aktivní již od roku 2014 a od té doby se na něm objevili stovky, možná i tisíce videí. Tvůrci na kanál přispívají dvě videa každý týden, je tedy z čeho vybírat. Délka videí se různí, někdy se jedná o dvouminutová videa, jindy se délka pohybuje mezi 10-20 minutami. Tematicky se také liší. Můžete se něco dozvědět o kinematografii, hudbě, jídle a mnoho dalších tématech.

 

Everyday Chinese

Kanál Everyday Chinese vznikl již v roce 2017 a od té doby stihl získat více než 400 tisíc odběratelů. Ve videích se můžete setkat se čtyřmi lektorkami – Joyce, DengDeng, Crystal a Jeanette, které mají dlouholeté učitelské zkušenosti. Díky svým zkušenostem mohou tedy výborně předávat znalosti jednak svým studentům, tak také sledujícím tohoto vzdělávacího kanálu. 

 

GoEast Mandarin

GoEast Mandarin je jazyková škola, která má dva kampusy v Shanghai a v dalších 19 čínských městech má své pobočky. Na Youtube již od roku 2014 vkládají lektoři této jazykové školy videa, která slouží všem studentům čínštiny (mandarínštiny). Témata jsou opravdu různorodá, od procvičování slovní zásoby pro různé úrovně jazykové zkoušky HSK, až po témata z oblasti filmů nebo počítačů. Videa nejsou příliš dlouhá, obvykle se jedná o několikaminutové “jednohubky”. 

 

Learn Chinese Now

Kanál Learn Chinese Now založil již v roce 2012 jeho tvůrce Ben, původem z Anglie, který vystudoval orientální studia v Londýně a také rok studoval čínštinu na Tchaj-Wanu. Po studiích začal vytvářet videa, ve kterých se věnuje aktuálním tématům, kultuře nebo i čínské kuchyni. Ve svých videích se Ben snaží naučit zájemce o studium alespoň základy tohoto jazyka a vysvětlit zábavnou formou záludnosti čínštiny. Tento kanál je velmi přínosný pro všechny, kteří se chtějí seznámit s čínskými reáliemi.

 

Věříme, že vás některý z představených Youtube kanálu zaujme a pomůže vám při studiu čínštiny. Pokud jste fanoušky jiného kanálu, který není uveden výše, napište jej do komentářů a podělte se s dalšími o kvalitní zdroj informací. Děkujeme a studiu čínštiny zdar! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *