Francouzština na Youtube pro děti

Chcete, aby vaše děti přišly již v útlém věku do kontaktu i s jinými jazyky, než je čeština a angličtina? Pak jste na správném místě, neboť příspěvek „Francouzština na Youtube pro děti“ je přímo pro vás. Podívejte se níže na několik tipů, kde můžete najít zajímavé a přínosné Youtube kanály pro děti ve francouzštině!

 

Babar

Postava mladého slona Babara je poměrně známá. Má již dlouhou tradici, neboť se objevila již začátkem 30. let 20. století v knize Babarova historie autora Jeana de Brunhoff. Od té doby si získal popularitu u několika generací ve Francii i jinde ve světě. Na Youtube je sice pouze několik videí, avšak ty nejdelší mají necelé čtyři hodiny délky a tvoří je kompilace epizod. Vaše děti tedy mohou sledovat řadu dobrodružství slona Babara.

Babar

 

Monde des Titounis

Velmi oblíbený kanál (přibližně 5,5 milionu odběratelů) mezi francouzskými rodiči, kteří zde mohou najít mnoho zajímavých videí pro své děti. Ať se jedná o písně, říkanky nebo krátká povídání. Videa mají pěkné animace a možná i proto jsou mezi dětmi tak oblíbená.

Monde des Titounis

 

Peppa Pig Français

Prasátko Peppa/Pepina je známé i v Česku. Velmi oblíbený pořad charakteristický jednoduchou animací a krátkou stopáží milují děti (a dospělí) po celém světě. Velkou výhodou pro všechny, kteří se chtějí učit cizí jazyky, je skutečnosti, že tento původně britský seriál je dabovaný do řady jazyků. Díly v různých jazykových variacích tak můžete zdarma najít na Youtube.

Peppa Pig Francais

 

Petit Ours Brun

I v Česku je známý Malý medvídek (Petit Ours Brun), jehož příběhy můžete čas od času sledovat dabované na dětském programu ČT:D. Je však škoda pouštět tento seriál svým dětem v češtině, když jej mohou sledovat v originále ve francouzštině.  Díky tomu bude čas vašich dětí strávený před obrazovkou mnohem lépe využitý.

Petit Ours Brun

 

T’choupi

Ve Francii velmi oblíbená postava malého tučňáka T’choupiho má svůj Youtube kanál. Děti tak mohou sledovat jeho osudy.  T’choupi je podobně jaké všechny děti velmi zvědavý a plný energie a tak jsou i epizody tohoto seriálu různorodé. Své příhody zažívá jak s rodinou, tak i se svými kamarády. Nebo také se svým plyšovým medvídkem Doudou, který ožívá, když nejsou v okolí dospělí a T’choupi má “kumpána” pro svá dobrodružství. 

T'choupi

 

Trotro

Oblíbený je i malý oslík Trotro, který je taktéž velmi zvídaví, trochu nezbedný a tak zažívá různá dobrodružství. Seriál Trotro vychází z populárních knih autorky dětské literatury Benedicte Guettier a na Youtube najdete desítky episod, které vaše děti určitě zabaví.

Trotro

 

Věříme, že jste si nějaký zajímavý kanál na Youtube pro děti ve francouzštině vybrali a budete mít, co jim pouštět. Pokud máte sami nějaký tip, který by měl být v našem výčtu uveden, napište prosím do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *