Podcasty v portugalštině

V minulém příspěvku jsme si představili zajímavé kanálu na Youtube, které vám pomohou při studiu portugalštiny. Dnes pro vás máme pro změnu několik zajímavých tipů na podcasty v portugalštině. Věříme, že vás některý z podcastů zaujme a budete jej pravidelně poslouchat a zlepšovat tak svoji znalosti tohoto krásného jazyka.

Learning Portuguese is Fun

Podcast Learning Portuguese is Fun je určen pro studenty začátečníky. Episody jsou vždy několikaminutové a na aktuální témata nebo o reáliích portugalsky mluvících zemí. U každé episody máte možnost za menší poplatek (1,19 EUR) koupit textový přepis a aktivity na procvičení slovní zásoby. 

 Learning Portuguese is Fun

Practice Portuguese

Podcast Practice Portuguese je od tvůrců stejnojmenného Youtube kanálu Ruie a Joela. Je určen zájemcům o studium tohoto krásného jazyka, konkrétně pro jeho evropskou (portugalskou) variantu. Episod je již přes 100 a máte tak opravdu z čeho vybírat. Některé episody mají pár minut, jiné až půl hodiny. Tématicky se také velmi liší, můžete si tak vybrat to, co vás zajímá nejvíc.

<!-- wp:paragraph -->
<p>Podcast <em>Practice Portuguese</em> je od tvůrců stejnojmenného Youtube kanálu Ruie a Joela. Je určen zájemcům o studium tohoto krásného jazyka, konkrétně pro jeho evropskou (portugalskou) variantu. Episod je již přes 100 a máte tak opravdu z čeho vybírat. Některé episody mají pár minut, jiné až půl hodiny. Tématicky se také velmi liší, můžete si tak vybrat to, co vás zajímá nejvíc.</p>
<!-- /wp:paragraph -->

Portuguese Lab

Mezi zajímavé podcasty patří i Portuguese Lab, který má více než stovku episod. Bohužel jeho tvůrkyně Susana přestala již na podzim roku 2021 vydávat nové episody. I tak si však můžete vybrat ze 117 episod, které vám pomohou při studiu portugalštiny. Připravte se však na to, že kromě portugalštiny uslyšíte poměrně často i angličtinu při vysvětlování gramatických jevů. 

Portuguese Lab podcast

Todo Mundo Pod

Podcast Todo Mundo Pod nabízí studentům portugalštiny dvě varianty. První je pro opravdové začátečníky, kdy podcasty v angličtině vysvětlují základy portugalštiny. Druhou možností je poslouchat přímo v portugalštině (brazilské variantě) různá témata, ať již zaměřená na gramatiku, slovní zásobu nebo reálie. Podcast druhého typu má kolem stovky episod, které mají od pěti do patnácti minut. V případě, že chcete i přepis jednotlivých epizod, můžete si zřídit premium účet (12 USD/měsíc) a budete mít přístup k přepisům jednotlivých episod.

Todo Mundo Pod

Věříme, že jste si z našeho seznamu vybrali podcast, který budete s radostí pravidelně poslouchat. Pokud máte tip na podcast, který v našem výčtu nebyl, napište prosím do komentářů. Jazykům zdar a španělštině zvláště!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *