Portugalština na Youtube

Portugalština patří mezi top deset jazyků světa, pokud se podíváme na počet mluvčích. Odhaduje se, že počet mluvčích portugalštiny je celosvětově kolem 215 milionů. Kromě Portugalska se portugalsky mluví rovněž v lidnaté Brazílii a řadě bývalých portugalských kolonií (Angola, Mosambik, Kapverdy, Guinea-Bissau, Svatý Tomáš a Princův ostrov). Pokud tedy hledáte pro své studium jazyk, který zajímavě zní, není tak obtížné jeho studium (jako např. mandarínská čínština) a má uplatnění na různých kontinentech, je portugalština správná volba. Vybrali jsme proto několik zajímavých kanálů na Youtube, kde najdete řadu zajímavých informací a které vám jistě dopomohou ve vašem studiu. Vyzkoušejte a uvidíte!

Portuguese With Carla

Velmi zajímavý kanál pro všechny, kteří se chtějí učit portugalsky (evropskou variantu), je Portuguese With Carla. Carla je učitelskou portugalštiny a videa na tento kanál přidává již 10 let, i když prvních pár let nebyla příliš aktivní. I přesto nabízí řadu videí jak z oblasti slovní zásoby, tak i reálií Portugalska. Můžete se tak zábavnou formou něco z portugalštiny naučit.

Portuguese With Carla

Portuguese Fairy Tales

A teď trochu jiný tip na zajímavý kanál na Youtube. Nepůjde o kanál žádné lektorky či lektora, ale o pohádky v portugalštině. Každé video je označeno, zda se jedná o evropskou (portugalskou) nebo brazilskou odnož portugalštiny. Na kanále najdete velký výběr známých i méně známých pohádek. Máte tedy z čeho vybírat. Každé video je navíc opatřeno i anglickými titulky.

Portuguese Fairy Tales

Portuguese With Leo

Velmi oblíbený youtube kanál mezi studenty portugalštiny je Portuguese With Leo. Oproti předchozímu kanálu slyšíte prakticky pouze portugalštinu a někdy i jiné jazyky (např. u srovnávacích videí). Leo nabízí zajímavý vhled do portugalského jazyka, kultury, historie či portugalské kuchyně. Můžete shlédnout také zajímavé cestovatelské vlogy z různých částí Portugalska. Pokud se tedy nechcete tento krásný jazyk učit pouze z učebnic a potřebujete zajímavější podněty při učení, vyzkoušejte tento kanál.

Portuguese With Leo

Practice Portuguese

Practice Portuguese je rovněž velmi oblíbený kanál, který nabízí k učení a procvičování různá témata, se kterými se setká každý student tohoto jazyka. Témata videí jsou opravdu různorodá, ať již specifické gramatické jevy, rozvíjení tématické slovní zásoby nebo reálie Portugalska. Videí najdete na kanálu opravdu mnoho a tak máte z čeho vybírat. 

Practice Portugues

Talk the Streets

Kanál na youtube Talk the Streets tvoří lektorka Liz původně z Velké Británie, která se usídlila v Lisabonu. Snaží se ve svých videích zábavnou formou představit gramatiku, slovní zásobu nebo jako správně používat různé idiomy. Pro někoho může být nevýhodou, že Liz, jakožto anglická rodilá mluvčí, používá velmi často angličtinu a portugalštinu proto neslyšíte tak často. 

Talk the Streets

Doufáme, že jste si vybrali některých ze zajímavých kanálů pro studium portugalštiny. V případě, že máte tip na nějaký jiný Youtube kanál, který v našem výčtu není, napište jej prosím od komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *