Anglické podcasty z Austrálie a Skotska

Řada z nás poslouchá pravidelně podcasty v angličtině mluvčích z Anglie nebo Spojených států. Pokud však chceme vyrazit do jiné anglicky mluvící země, je dobré se připravit na odlišnosti v přízvuku a nebýt poté zaskočeni. Nebo pokud si chceme rozšířit obzory, je velmi přínosné, poslouchat podcasty i z jiných anglicky mluvících zemí. V tomto příspěvku nabízíme několik zajímavých tipů na podcasty v australské a skotské angličtině. Můžete se tak něco dozvědět o reáliích těchto zemí a navíc se seznámit s pro ně tak typickým akcentem. 

 

Podcasty pro poslech „australské“ angličtiny

 

Aussie English

Podcast Aussie English vydává lektor angličtiny Pete Smissen. Jeho cílem není jen pomáhat se zlepšováním poslechu a tím tedy i studiem angličtiny, ale především toto studium udělat zábavné a užitečné pro běžný život. Jeho podcast je spíše určen pro pokročilejší studenty, kteří nějaké znalosti již mají. Podcasty vydává již od roku 2015 a od té doby vydal řadu epizod, v současné době již překročil tisícovku epizod. 

Aussie English

 

Australians Teach English

Jak tvůrci podcastu Australians Teach English sami uvádějí, je tento podcast tvořený studenty jazyků, se studenty jazyků a pro studenty jazyků. Každý týden proto vydávají novou epizodu, ve které se věnují novému slovu či výrazu, který je typický pro australskou angličtinu. Pokud vás tedy zajímá, co v australské angličtině znamenají výrazy jako billabong, righto nebo bonzer, jste na správné místě.

Australians Teach English

 

Hamish & Andy

Pokud je vaše angličtina na pokročilé úrovni a zajímá vás, co se probírá v jednom z nejposlouchanějších australských podcastů, vyzkoušejte podcast Hamish & Andy. Autory podcastu je australské komediální duo Hamish Blake a Andy Lee, kteří s týdenní pravidelností rozebírají obecná, někdy ale také osobní témata, vše obalené do komediálního hávu.

Hamish & Andy

 

Podcasty pro poslech „skotské“ angličtiny

A Scottish Podcast!

Podcast A Scottish Podcast je vydáván jako moderní audio drama v seriálové podobě. Podcast začali tvůrci vydávat již v roce 2016 a od té doby nepravidelně přidávají nové epizody, které se liší svou délkou, která se pohybuje od několika minut až po necelou hodinu. Jedno však mají společné. Uslyšíte angličtinu se skotským přízvukem a zajímavým dějem. Podcast nás provází vyšetřováním paranormálních aktivit, které vede bývalý DJ v rádiu Lee. O svých zážitcích poté vydává podcast.

A Scottish Podcast

 

Scotland – A Scottish History Podcast

První díly podcastu Scotland – A Scottish History Podcast začal vydávat tvůrce Michael Park v roce 2018 a dnes si již můžete poslechnout přes sedm desítek epizod. Každá epizoda se věnuje často pozapomenuté části skotské historie a jak historické události utvářeli společnost ve Skotsku. Epizody se svou délkou liší, některé mají pouze několik minut, jiné kolem půl hodiny. Pokud vás však zajímá historie, navíc okořeněná povídáním se skotským přízvukem, je tento podcast přímo pro vás. 

Scotland – A Scottish History Podcast

 

Stories of Scotland

Podcast Stories of Scotland vydávají již od roku 2019 dvě autorky – Jenny a Annie. Ve svém podcastu se snaží přiblížit posluchačům střípky ze skotské historie a kultury. Annie je povoláním archivářka a Jenny vědkyně zabývající se životním prostředím. Jejich povolání se promítá do podcastů a vy tak máte možnost objevit skotskou historii.

Stories of Scotland

 

The Armchair Pundits: Scottish Football Podcast

Tento podcast je pro opravdové fajnšmekry. Fotbal hraje ve Skotsku významnou společenskou roli a například zápasy mezi Celtikem a Rangers, dvou klubů z Glasgow, není jen sportovním soupeřením, ale kulturně-společenskou událostí. Podcast vydávají dva fotbaloví fanatici Lester a Hammy, kteří rozebírají fotbal ze všech různých úhlů pohledu. Oba tvůrci mají velmi silný skotský přízvuk, proto se při prvním poslechu může stát, že jim nebudete rozumět. Dejte tomu čas a vše se určitě zlepší. A možná skotskému přízvuku přijdete na chuť!

The Armchair Pundits: Scottish Football Podcast

 

Vybrali jste si z řady nabízených podcastů? Dejte nám, prosím, vědět do komentářů. Rovněž se s námi můžeme podělit o tipy na zajímavé podcasty v „australské“ nebo „skotské“ angličtině pokud jste je v našem výčtu nenašli.

One thought on “Anglické podcasty z Austrálie a Skotska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *