Anglické podcasty 3

Po delší době vám přinášíme další várku zajímavých podcastů v angličtině. Některé jsou určeny přímo pro studenty, jiné jsou pro rodilé mluvčí, ale ani středně pokročilí studenti se u jejich poslechu neztratí. Věříme, že vás některý z podcastů osloví. Pokud chcete vybírat z většího množství, klikněte zde, zde, zde (pokud chcete podcasty s tématem Business English) nebo zde (pokud chcete poslouchat podcasty v „australské“ nebo „skotské“ angličtině).

Adept English

Adept English je podcast určený pro studenty angličtiny, kteří se díky poslechu snaží naučit jazyk plynule. Podcast má dlouho tradici a můžete vybírat již z více než 500 epizod a různých témat. Délka epizod je obvykle od 10 do 20 minut během kterých se tak můžete dozvědět například něco o kávě, zdravotním systému ve Velké Británii nebo aktuálních společenských událostech, které hýbou britskou společností. 

Adept English

Rock N Roll English

Podcast Rock N Roll English tvoří učitel angličtiny Martin Johnston, který momentálně vyučuje angličtinu v italském Palermu. Své dlouholeté zkušenosti z pozice učitele na různých typech škol či lektora ve velkých společnostech zúročuje ve svém podcastu. V současné době vydal Martin již více než 270 epizod a tak máte opravdu z čeho vybírat.

Rock N Roll English

Zdenek´s English Podcast

Možná vás název podcastů trochu zaskočí – Zdeňkův anglický podcast. Je to opravdu, jak vás možná napadlo – český učitel angličtiny Zdeněk Lukáš vydává již řadu řad let zajímavé podcasty, které pomáhají se studiem angličtiny. Jak jsme se o Zdeňkovi vlastně dozvěděli? Zdeněk (jako tisíce dalších) poslouchá podcast Luke´s English Podcast (o kterém jsme psali zde), který mu byl inspirací. Zdeněk tak často aktivně přispíval svými komentáři k epizodám Luke a dokonce se stal i hostem v tomto podcastu.

Zdenek´s English Podcast

Mark Kermode and Simon Mayo’s Film Reviews

Tento podcast není určen pro studenty angličtiny, ale přímo pro rodilé mluvčí a milovníky filmů. Pokud však máte pokročilou znalosti angličtiny (B2) je vhodný i pro vás. Je pravdou, že tvůrci podcastu Mark Kermode a Simon Mayo mluví někdy opravu rychle a používají složitější slovní zásobu, ale není zase tak důležité rozumět každému slovíčku, ale hlavní myšlence. Pokud se o filmy zajímáte, chcete vědět co nového se ve filmovém průmyslu točí a přichází do kin, je tento podcast ideální. Častými hosty v podcastu jsou slavné herečky a herci, kteří si přijdou do podcastu popovídat o svém nově natočeném filmu. 

Mark Kermode and Simon Mayo's Film Reviews

Desert Island Discs

Další z řady podcastů ze stanice BBC, který není určen přímo studentům angličtiny, ale rodilým mluvčím, který však můžeme všemi deseti doporučit. Podcast má dlouhou historii, neboť je to pravidelný pořad BBC, který začala stanice vysílat již v roce 1942. Za tu dobu se vystřídalo několik moderátorek a moderátorů, ale koncept zůstal stejný. Host si vybere osm písní, které jsou pro něj důležité a ke kterým má vztah. S moderátorkou poté rozebírají formující části jejich života, někdy vážně, jindy s nadhledem a prokládají své povídají těmito písněmi, ke kterým host často řekne, proč si je vybral. Závěrem si host musí představit hypotetickou situaci, že by uvízl na opuštěném ostrově. Musí si proto vybrat pouze jednu píseň z osmi, které představil, jednu materiální věc a jednu knihu, přičemž bible a souborné dílo Shakespeara dostane automaticky. Je zajímavé tak poslouchat, jaký hudební vkus mají politici, herci či sportovci.

Desert Island Discs

Vybrali jste si některý z představných podcastů? Dejte nám prosím do komentářů vědět, který a proč. Pokud máte tip na jiný zajímavý podcast, podělte se s dalšími o něj rovněž v komentářích nebo napište na admin@jazykovnik.cz. Studium jazyků zdar! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *