Angličtina na Youtube

Pokud vás nebaví studium angličtiny pouze z učebnic, je mnohem zajímavější variantou učit se angličtinu online na webu Youtube. Najdete zde řadu obsahu v angličtině, který je určen pro rodilé mluvčí, tak i obsah pro studenty angličtiny, kteří si chtějí zlepšit slovní zásobu, pochopit lépe gramatiku nebo se pouze bavit a zároveň učit. Představujeme vám proto pár tipů, kde najdete kvalitní obsah, určený pro všechny, kteří se angličtině věnují. 


Easy English

Easy English je součástí projekt Easy Languages, který pomáhá se studiem cizích jazyků na internetu. Easy English není zatím tak obsahově bohatý jako např. Easy German, který jsme si představili v článku Němčina na Youtube, ale pro studenty angličtiny nabízí zajisté řadu zajímavých a přínosných zdrojů informací. Epizodami nás provází mladík Mitch, který vás například naučí, jak udělat pravou anglickou snídani. Obdobně jako jiné verze Easy Languages i Easy English nabízí některé epizody “na ulici s rodilými mluvčími”, kteří odpovídají na otázky typu: Jaké je vaše oblíbené místo? či Jaký je nejlepší britský film? Setkáte se tak s reálnou angličtinou z Velké Británie. 

Easy English

BBC Learning English

BBC tvoří nejen podcasty, ale má i svůj kanál na Youtube pro ty, kteří chtějí zlepšit svoji znalost angličtiny. Každý den si tak můžete pustit zajímavé video, které vám pomůže zlepšit si svoji znalost. Na kanálu vychází také pořad News Review, rozebírající aktuální téma, kterému se věnuje z hlediska gramatiky a slovní zásoby. Například u tématu amerických voleb v minulém roce se pořad nevěnuje primárně předání informací, které můžete slyšet ze zpráv, ale zaměřuje se více na slovní zásobu a gramatické jevy, se kterými se u daného tématu můžeme u médií setkat. O skutečnosti, že je to opravdu oblíbený kanál svědčí i skutečnost, že má více než 3,38 milionů odběratelů.

BBC Learning English

English Addict

Kanál původně nazvaný Learn English with Mr. Duncan patří mezi nejoblíbenější kanály pro studenty Angličtiny. Duncan, tvůrce kanálu, se snaží zábavnou formou vysvětlovat gramatické jinotaje angličtiny. Navíc je vše podpořeno jeho britským přízvukem. Kdo si chce zlepšit svou znalost angličtiny, určitě nebude litovat při výběru tohoto kanálu.

English Addict

Learn English with EnglishClass101.com

Kanál nabízející stovky krátkých či delších videí, kde si každý student najde to své. Kromě rozvoje slovní zásoby a vysvětlení gramatiky najdete na kanálu rovněž mnoho studijních tipů. Například, jak si zlepšit poslech, či jak se zbavit strachu z mluvení. Co je pro jiného pozitivem (velké množství videí), může být zase pro druhé negativem a v množství se může ztrácet. Někomu může vadit i častá reklama ve videích na další produkty, které  EnglishClass101.com vytváří. Z mnoha témat, kterým se kanál věnuje, si však snad každý najde zajímavé a přínosné video.

Learn English with EnglishClass101.com

VOA Learning English

Kanál VOA (Voice of America) nabízí zprávy, které jsou čteny pomaleji, než je obvykle slyšíme u běžného zpravodajství. Můžete si tak poslechnou každodenní události v tempu, které je pro vás více vhodné. Každé video má anglické titulky a tak si neznámé výrazy můžete vyhledat a přeložit. Zprávy z každého dne jsou opravdu krátké. Délka videí se totiž pohybuje kolem jedné minuty.   

VOA Learning English

Learn English With TV Series

Jak již název kanálu napovídá, nabízí vám tento kanál učení se angličtiny pomocí seriálů a filmů. Probíraná témata jsou například slovní zásoba z lékařského prostředí či nakupování. Tvůrci používají úseky ze seriálů nebo filmů, kde se vybraná fráze objeví, případně ji blíže proberou či alespoň zvýrazní v titulcích videa. Tvůrci kanálu rozšířili v poslední době svůj záběr a tak můžete svou znalost angličtiny zlepšovat i pomocí Boba Marleyho a jeho textů či s pomocí písní Guns N´Roses nebo projevů Steva Jobse. Kdo se chce učit angličtinu online zábavnou formou, musí tento kanál určitě vyzkoušet.

Learn English With TV Series

Rachel’s English

Další velmi oblíbený kanál mezi studenty angličtiny. Rachel – tvůrkyně kanálu – je ze Spojených států Amerických a tak mají diváci videí možnost setkat se s moderní americkou angličtinou. Autorka kanálu vydává novou epizodu každý týden, vždy v úterý a tak máte o přísun studijního materiálu postaráno. Řada videí se věnuje konkrétní slovní zásobě, gramatice či studiu anglického jazyka za pomoci některého slavného filmu či seriálu. Rachel se již 12 let věnuje učení výslovnosti studenty angličtiny a proto se i ve svých videích správné výslovnosti s americkým přízvukem věnuje. Pokud si vybere tento kanál k pravidelnějšímu sledování, určitě neuděláte chybu.  

Rachel's English

Doufáme, že vás minimálně jeden představený kanál zaujal a využijete jej pro studium angličtiny online. Pokud máte tip na Youtube kanál, který není v našem seznamu, napište jej do komentářů a rádi jej do seznamu přidáme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *