Němčina na Youtube

Při studiu cizího jazyka je vhodné využívat různé metody a zkoušet nové, dokud nenajdeme ty, které nám vyhovují nejvíce a které jsou nejefektivnější z hlediska vloženého času a energie. Řada lidí, kteří se cizí jazyk učí nedá dopustit na Youtube. Pokud si najdete jeden či více kanálů, které vás osloví máte částečně vyhráno. Níže najdete seznam zajímavých kanálů pro studium němčiny, které můžete sledovat, ať již pravidelně či příležitostně a které vám, dle našeho názoru, výrazně pomohou při studiu. Posuďte sami!


mitJitka

Na Youtube kanále mitJitka, který je od české lektorky Jitky, najdeme celkem 35 videí s různými tématy z oblasti německé gramatiky. Ať již se jedná o předložky, minulé časy, trpný rod, skloňování či mnoho jiného. Jitka velmi logicky a jednoduše vysvětluje gramatické jevy německého jazyka, které řadu studentů děsí. Po shlédnutí videa však budete mít “aha” moment, kdy si uvědomíte, že to vlastně není tak složité, jak se to na první pohled zdálo. Bonusem je, že Jitka nabízí ke každému videu souhrn lekce v pdf souboru, který si můžete stáhnout či vytisknout a v případě potřeby si danou oblast gramatiky zopakovat.

miJitka

Extra auf Deutsch

Sitcom v němčině pro studenty začátečníky na úrovni A1/A2. Pojednává o peripetiích dvou kamarádek – spolubydlících – Anny a Sashy, jejich souseda Nica a kamaráda z USA Sama. Seriál je ve zjednodušené němčina, navíc je na Youtube s německými titulky, pokud tedy některému výrazu nebudete rozumět, není problém dát pauzu a vyhledat si jej. Na Youtube najdete celkem 13 episod o přibližné délce 24 minut.

Extra auf Deutsch

Nicos Weg – Deutsch lernen mit der DW

Mini-série z dílny Deutsche Welle je určena pro studenty začátečníky a popisuje cestu mladíka Nica, původem ze Španělska, který se ocitne v Německu přičemž němčinu na začátku příliš neovládá. Díky pomoci mnoha lidí, ze kterých se postupně stávají jeho přátelé, se Nico učí německy. Seriál nabízí kvalitní produkci, moderní němčinu a věřím, že se spolu s Nicem zlepšíte i vy v němčině.

Nicos Weg

Mein Weg nach Deutschland

Internetová mini-série (8 dílů) z produkce Goethe Institutu je rovněž určena pro studenty začátečníky. Popisuje příběh 23 leté Nevin Coskun, která němčinu zpočátku příliš neovládá, ale jak postupuje její příběh , tak se i její znalosti němčiny zlepšují. Obdobně jako předchozí seriál Nicos Weg nabízí i Mein Weg nach Deutschland velmi kvalitní produkci, odpovídající herecké výkony a moderní každodenní němčinu, která se hodí každému, kdo se věnuje studiu němčiny. Na stránkách Goethe Institutu si můžete u jednotlivých episod vyzkoušet řadu cvičení a případně si i stáhnout mobilní aplikaci Mein Weg nach Deutschland a vše procvičovat přímo v telefonu.

Mein Weg nach Deutschland

Easy German

Kanál Easy German nabízí již téměř 4OO episod pro všechny zájemce o studium němčiny z celého světa. Díly nás provází sympatická Cari a čas od času také její partner Janusz nebo někdo z řady hostů. Tým Easy German vydává pravidelně jak videa, tak také podcasty. Videa vydávají dvakrát týdně –  v neděli vycházejí videa určena spíše pro pokročilé a ve středu pro začátečníky. Dozvíte se řadu německých reálií a uslyšíte moderní němčinu, neboť řada dílů se natáčí v ulicích Berlína s místními obyvateli, kteří odpovídají na otázky typu: jaké jsou vaše slabosti, jaká je vaše oblíbená země nebo co si Němci myslí o Francouzích. Každá epizoda má jak německé, tak anglické titulky.

Easy German

Learn German with Anja

Lektorka Anja Winter, která učí němčinu zábavnou formou, nabízí na svém kanále dne již stovky videí. Nabízí vtipné dialogy a srozumitelně vysvětlenou gramatiku. Ve svých videích se kromě gramatických jevů věnuje také německým zvykům, jídlu nebo tomu jak se chovat v sauně v Německu 🙂 Videa jsou v němčině a angličtině, proto se hodí i znalost anglického jazyka.

Learn German with Anja

Lingster Academy

Sympatická lektorka Julia nabízí řadu přínosných informací pro všechny studenty němčiny. Julia pochází z okolí Stuttgartu, vystudovala učitelství němčiny (Deutsch als Fremdsprache) a učí na vysoké škole. Ve svých videích se věnuje gramatickým obtížnostem němčiny, slovní zásobě, ale také specifickým tématům. Například jak správně vyslovovat německé značky (Audi, BMW, apod.) nebo jakým chybám se vyhnout při studium němčiny.

Lingster Academy

lingoni GERMAN

Youtube kanál lingoni GERMAN před nedávnem změnil název. Dříve jsme jej mohli najít pod označením German with Jenny.  Kanál nabízí stovky vzdělávacích videí pro studenty němčiny, které jsou rozděleny i podle úrovní (A1, A2, B1, B2 ). Videa již netvoří pouze Jenny, která byla autorkou videí původního kanálu, ale řada dalších lektorů. Kromě videí s gramatickou tématikou si můžeme rozvíjet slovní zásobu v oblasti např. cestování, kempování nebo práce v kanceláři.

lingoni GERMAN

Věříme, že vás některý z představených Youtube kanálu zaujme a dopomůže vám při studiu. Pokud jste fanoušky jiného kanálu, který není výše uveden, napište jej do komentářů a podělte si dalšími o kvalitní zdroj informaci při studiu němčiny 😉

5 thoughts on “Němčina na Youtube

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *