Business English podcasty

Pokud rádi posloucháte pravidelně podcasty a zároveň chcete zlepšit svoji angličtinu ve specifické oblasti, můžete se inspirovat tipy na zajímavé podcasty pro „Business English“. První tři tipy na podcasty jsou určeny přímo studentům angličtiny a tomu rovněž odpovídá i rychlost mluveného projevu a skutečnost, že je u těchto podcastů rozebírána slovní zásoba či fráze z obchodní angličtiny. Další tři tipy jsou určeny rodilým mluvčím a zaměřují se spíše na aktuální témata z oblasti ekonomie, obchodu či podnikání. Podívejte se a vyzkoušejte!

 

Business English Pod

Podcast Business English Pod patří mezi nejznámější a nejposlouchanější podcasty s tématikou “business” v angličtině. Podcast začal vycházet již v roce 2006, má již stovky epizod a za tuto dlouhou dobu pomohl zlepšit “business English” řadě posluchačů. Poslechem tohoto podcastu se setkáte se slovní zásobou z obchodní angličtiny, řadou idiomů a tipů, jak lépe prezentovat nebo vyjednávat. Najdete zde také dobré tipy, jak se připravit na pracovní pohovor v angličtině a mnoho dalších přínosných informací, které dříve nebo později ve svém pracovním životě v souvislosti s angličtinou využijete. Podcast je vhodný pro mírně pokročilé až po ty studenty, kteří mají znalosti na úrovni rodilých mluvčích (B1 – C2). Je namluven pomalým tempem, máte tak možnost zachytit všechna neznámá slovíčka či fráze.

Business English Pod

 

The Art of Business English

Podcast The Art of Business English tvoří Andrew Ambrosius, který vydal již více než 170 epizod. Andrew má více než desetiletou praxi ve vyučování obchodní angličtiny a tak je na slovo vzatým odborníkem, který vám pomůže zlepšit si znalosti z obchodní angličtiny. Tvůrce podcastu má rovněž jazykovou školu, kde se zaměřuje na výuku obchodní angličtiny a tak čerpá ze svých zkušeností a ví, co studenti z oblasti obchodní angličtiny potřebují znát. Podcast vznikl v roce 2017 jako vedlejší projekt a od té doby se stal velmi populární. Na stránkách podcastu naleznete přepis posledních epizod, pokud jste nějakému výrazu přesně nerozuměli.

The Art of Business English

 

Down to Business English

Oblíbený podcast s dlouholetou tradicí je určen všem, kteří používají angličtinu jako svůj druhý jazyk ve své práci a chtějí si proto zlepšit znalost terminologie spojené s obchodem a vším, co s ním souvisí. Podcastem provázejí tři moderátoři: Dez Morgan, Samantha Vega a Skip Montreux, kteří přinášejí pravidelně novinky z byznysového světa. Vždy si vyberou konkrétní téma, např. minimální korporátní daň nebo ekonomický dopad covid-19 a na daném tématu představí slovní zásobu a fráze. Díky tomuto podcastu si tak zlepšíte jak poslech angličtiny, tak se také naučíte specifickou slovní zásobu z obchodní angličtiny. Navíc se dozvíte jaké téma hýbe byznysovým světem.

Down to Business English

 

BBC Business Daily

V jednom z předchozích příspěvků jsme si představili kromě jiných i podcast z dílny BBC 6 Minute English. Mezi další zajímavý  podcast ze strany BBC patří i Business Daily. Poslechem tohoto podcastu se dozvíte v angličtině aktuální ekonomická a obchodní témata. Velkým kladem tohoto podcastu je skutečnost, že BBC má po celém světě řadu kvalitních novinářů, kteří proto přispívají různorodými tématy, které se týkají ekonomie a obchodu. Podcast není, jako předchozí tipy, zaměřen na studenty angličtiny, spíše na rodilé mluvčí a proto může být pro někoho poslech poměrně náročný. Je tedy vhodný pro pokročilejší studenty. Nenechte se však odradit a berte tuto skutečnost jako výzvu!

BBC Business Daily

 

HBR IdeaCast

Obdobně je tomu i u podcastu Harvard Business Review IdeaCast. Podcast vychází pravidelně 2x týdně vždy v úterý a ve čtvrtek a nabízí řadu rozmanitých témat, která se dotýkají ekonomie, obchodu, podnikání. V každé epizodě je zajímavý host, který je odborníkem na dané téma. Můžete se tak dozvědět řadu přínosných věcí a nadto si procvičit angličtině. Podcast je určen pro rodilé mluvčí, proto je vhodný pro pokročilejší studenty.

HBR Ideacast

 

TED Business

Přednášky na platformě TED Talks řada z vás jistě zná. V krátké přednášce, obvykle do 20 minut, představí odborník dané téma a snaží se během krátké doby své posluchače v dané problematice co nejvíce naučit. Nejinak je tomu i u TED Business. Témata jsou opravdu různorodá a odborníci na slovo vzatí. Vyzkoušejte a uvidíte, kolik přínosných věcí jste se během krátké doby poslechu naučili. 

TED Business

 

Věříme, že pro vás jsou uvedené tipy přínosné a vybrali jste nějaký zajímavý podcast, který budete pravidelně poslouchat. Pokud máte tipy na podcast, který nebyl výše uveden, napište jej prosím do komentářů. Děkujeme!

One thought on “Business English podcasty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *