Němčina na Youtube 2

To učení němčiny by chtělo trošku okořenit, že? Dnes vám proto přinášíme další tipy na zajímavé kanály na Youtube, kde vám pomohou se studiem němčiny. První díl našich typů na studium němčiny na Youtube najdete zde.

Deutsch für Euch

Kanál Deutsch für Euch je dílem lektory Katji, která na Youtube přispívá svými videi již od roku 2013. Za tu dobu stihla vydat desítky nebo možná již i stovku videí pro všechny, kteří se chtějí učit německy. Katja vysvětluje gramatické jevy v angličtině. Připravte se tedy na to, že kromě němčiny uslyšíte velmi často i angličtinu.

Deutsch für Euch

DW Deutsch lernen mit Musik

Kanál je z dílny Deutsche Welle a najdete na něm 41 videí pro úroveň středně pokročilých (B1/B2). Přestože z názvu kanálu můžete získat dojem, že se němčina učí pomocí písniček, není tomu tak. V jednotlivých videích jsou rozebírána různá témata a slovní zásoba – např. grilování s přáteli, fotbal nebo návštěva divadla. Pod videi je na Youtube odkaz na stránky DW, kde najdete řadu aktivit na procvičení slovní zásoby na dané téma.  

DW Deutsch lernen mit Musik

DW Deutsch lernen – Deutsch im Job – Profis gesucht

Další z řady tematických videí z dílny Deutsche Welle. Tentokráte z oblasti několika pracovních odvětví – gastronomie, sanitární techniky, čištění budov, zdravotní péče a maloobchodu. Pod videi vždy najdete odkaz na stránku DW, kde je řada aktivit na procvičení probírané slovní zásoby.

DW Deutsch lernen - Deutsch im Job - Profis gesucht

DW Deutsch lernen mit Videos Essen & Trinken in Deutschland

Poslední z řady souboru tematických videí vytvořených Deutsche Welle. Tentokráte s tématy jídla a pití v v německy mluvících zemích. Můžete se tak dozvědět něco o typickém vídeňském řízku, jakou roli hraje chřest v německé kuchyni nebo jak to vypadá v restauraci, která neprodukuje odpad z jídla, ale vše zpracovává. Velkým plusem jsou titulky v němčině, které si u každému videa můžete zapnout.

DW Deutsch lernen mit Videos - Essen & Trinken in Deutschland

Get Germanized

Kanál Get Germanized má již více než 400 tisíc odběratelů, je tedy mezi studenty němčiny velmi populární. Původně vznikl s cílem zlepšení angličtiny svého tvůrce, což zní trochu zvláštně u kanálu s takovým názvem. Není proto překvapením, že kromě němčiny uslyšíte i hodně angličtiny. Videa mají za cíl přiblížit cizincům německou kulturu, jazyk a reálie. Což se daří. Vyzkoušejte a uvidíte sami.

Get Germanized

Věříme, že vás některý z tipů oslovil a vy se nyní budete moci zábavnější formou věnovat studiu němčiny. Pokud máte tip na Youtube kanál, který není v našem výčtu, napište jej prosím do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *