Ruština podcasty

Učíte se rusky a nevíte, jak si zlepšit poslech a být pravidelně v kontaktu s ruštinou? Máme pro vás několik tipů na zajímavé podcasty v ruštině, které vám pomohou při vašem studiu. Vyzkoušejte a uvidíte!

Comprehensible Russian Podcast

Podcast tvoří lektor Max (blíže na jeho stránce Russian with max), který se zajímavou formou snaží předat informace pro všechny, kteří chtějí zlepšit svoji znalost ruštiny. Podcast vydává pravidelně každý týden. Těšit se tak můžete na pravidelnou dávku informací na různorodá témata, to vše v ruštině. Délka epizod není vždy přesně daná, můžete najít epizody dlouhé 19 minut, ale také ty, které trvají více než hodinu.

Comprehensible Russian Podcast

 

Russian Podcast

Podcast, který je určen pro začátečníky můžeme všem doporučit. Je vhodný pro všechny, kteří se chtějí dozvědět něco o všedním životě v Rusku a rovněž o jeho kultuře nebo významných osobnostech. Tvůrkyně Tatiana je výborná učitelka a tak vám pomůže těžká slova vysvětlit pomocí jednodušších výrazů.

Russian Podcast

 

Slow Russian Podcast

Tento podcast vydává lektorka ruštiny Daria. Jejím cílem je pomoci lepšímu poslechu pro všechny své posluchače a my věříme, že se jí to daří. Podcast je, jak již název napovídá, mluvený velmi pomalou ruštinou, je proto vhodný i začátečníkům. Stejně tak i používaná slovní zásoba je zaměřena na to, že podcast poslouchají začátečníci či mírně pokročilí. Daria začala vydávat již koncem roku 2015 a dnes můžete vybírat ze stovky epizod. Poslech je zdarma, pokud chcete rovněž přepis epizod ve formátu pdf, musíte zaplatit na stránkách podcastu poplatek 20 USD.

Slow Russian Podcast

 

Speaking Russian

Podcast Speaking Russian vydává již několik let lektorka Elvira. V epizodách rozebírá gramatiku, slovní zásobu či používané fráze v různých situacích. Díly jsou obvykle velmi krátké, většinou do deseti minut.

"<!--

 

Podcast Speaking Russian vydává již několik let lektorka Elvira. V epizodách rozebírá gramatiku, slovní zásobu či používané fráze v různých situacích. Díly jsou obvykle velmi krátké, většinou do deseti minut.

 

 

Very Much Russian

Podcast Very Much Russian je určen pro pokročilé studenty, kteří již mají určité znalosti a chtějí se naučit více, než co najdou v učebnicích ruštiny. Zatím vyšlo pouze 9 epizod, ale tyto velmi zajímavě rozebírají specifické fráze, idiomy nebo slangové výrazy. Na stránkách tvůrců najdete i přepis jednotlivých epizod. 

Very Much Russian

 

A Taste of Russian

A Taste of Russian je další podcast určený spíše pro pokročilejší studenty. Pokud si chcete poslechnout všechny epizody v celé jejich délce, je potřeba mít premium účet. Pokud nechcete za premium účet platit, můžete poslouchat několikaminutové “preview” každé epizody. Druhou možností je poslouchat epizodu zdarma, která vychází jednou za měsíc. 

A Taste of Russian

 

Věříme, že jste si z našeho seznamu vybrali podcast, který budete s radostí pravidelně poslouchat. Pokud máte tip na podcast, který v našem výčtu nebyl, napište prosím do komentářů a my jej rádi do seznamu přidáme.

One thought on “Ruština podcasty

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *