Ruština na Youtube

Youtube je výborným zdrojem pro studium jazyků a ruština v tomto není výjimkou. Najdete zde velké množství zajímavých kanálů, které se snaží zábavnou formou předávat znalosti týkající se ruštiny. Pokud si z našeho seznamu vyberete jeden či více kanálů, které vás osloví, a budete je pravidelně sledovat, zlepšíte tak i vy svou znalost ruštiny. 

Be Fluent in Russian

Kanál Be Fluent in Russian vytváří mladík Fedor, který pomáhá svými videi všem, kteří chtějí zlepšit svoji znalosti ruštiny. Fedor kromě ruštiny používá ve svých videích poměrně často i angličtinu, především pro vysvětlení některých záludnosti ruštiny. Svůj kanál vytvořil již v roce 2016 a od té doby natočil řadu videí, které vám se studiem ruštiny určitě pomohou.

Be Fluent in Russian

 

Boost Your Russian

Kanál Boost Your Russian vytváří již od roku 2018 lektorka Kristina, která se snaží zábavnou a naučnou formou předat své znalosti a pomáhat se studiem ruštiny všem, kteří o to mají zájem. Nabízí například studium ruštiny pomocí písní nebo filmů. Videa jsou zaměřená také na rozšiřování slovní zásoby nebo zlepšování výslovnosti. 

Boost Your Russian

 

Easy Russian

Easy Russian je součást velkého projektu Easy Languages, který se zaměřuje na zlepšování jazykových znalostí pomocí zábavné formy, konkrétně videi na Youtube. V předchozích článcích jsme si představili např. Easy German, Easy Spanish, Easy Italian nebo Easy English. Obdobně jako ostatní jazykové verze i Easy Russian je postaveno na rozhovorech s rodilými mluvčími, které tvůrci “zpovídají” na ulicích Petrohradu, Moskvy a dalších ruských měst. Velkým pozitivem je, že každé video má titulky v ruštině a rovněž také v angličtině. Pokud něčemu nerozumíte, můžete zastavit přehrávání a neznámý výraz si vyhledat. Na kanál přispívají tvůrkyně a tvůrci novými videi dvakrát za měsíc.    

Easy Russian

 

Hack Your Russian

Kanál Hack Your Russian tvoří od roku 2020 lektorka Mila. Jedná se tedy o poměrně nový kanál, který již však má velkou řadu videí, která jsou pro studenty ruštiny přínosné. Kromě videí, kde se Mila věnuje gramatice či slovní zásobě se můžete dozvědět něco i o ruských reáliích, hudbě nebo filmech. Mila přispívá do svého kanálu několika videi měsíčně, máte tedy z čeho vybírat při svém studiu ruštiny.  

Hack Your Russian

 

Real Russian Club

Kanál Real Russian Club vytváří lektorka Daria, certifikovaná učitelka ruštiny z Moskvy. Daria vydává nová videa dvakrát týdně a díky tomu si můžete na jejím kanále vybírat z velké řady videí. Tématicky jsou poměrně bohatá. Daria se věnuje jak gramatice a slovní zásobě, tak také ruským reáliím a historii. Vzhledem k tomu, že jsou videa na tomto kanále určena pro mezinárodní publikum, používá Daria velmi často angličtinu. Nesmíte se tedy divit, že v některých videích uslyšíte více angličtiny než ruštiny.

Real Russian Club

 

Russian With Max

Lektora Maxe již známe z našeho přehledu zajímavých podcastů pro studium ruštiny a tak jej nemusíme představovat. Max se ve svých videích nezabývá pouze slovní zásobou nebo gramatikou, ale naopak se věnuje ruským reáliím. Dozvědět se tak můžete něco o kultuře v Rusku, sportu či filmech.

Russian With Max

 

Věříme, že vás některý z představených Youtube kanálu zaujme a pomůže vám při studiu ruštiny. Pokud jste fanoušky jiného kanálu, který není uveden výše, napište jej do komentářů a podělte se s dalšími o kvalitní zdroj informaci při studiu ruštiny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *