Anglické podcasty 2

Dnes si představíme další zajímavé podcasty pro studium angličtiny. Můžete si vybrat jak z podcastů, kde se mluví převážně britskou angličtinou, tak z podcastů, kde převažuje americká angličtina. Ti z vás, kteří nezaregistrovali první část tipů na podcasty v angličtině se mohou podívat sem.

Luke´s English Podcast

Luke´s English Podcast je jeden z nejposlouchanější podcastů mezi studenty angličtiny po celém světě. Luke, Angličan, který již několik let žije se svojí francouzskou manželkou v Paříži, vytváří tento podcast již dlouhých 12 let. Během té doby si vybudoval velkou komunitu posluchačů a získal řadu ocenění za svou tvorbu podcastů. Na jeho stránkách nebo v podcastových aplikacích najdete již více než 700 episod. Témata jsou opravdu různorodá a tak se můžete něco dozvědět o britském humoru, oblíbených filmech nebo kulturních zvláštnostech. Luke si často do svých podcastů zve hosty, ať již kamarády nebo členy své rodiny. Můžete tak poslouchat přirozenou konverzaci v britské angličtině, pokud si tedy Luke nepozve hosta z USA či Irska. Obvyklá délka episod je více než hodina a tak si můžete angličtiny užít do sytosti.   

Lukes´English Podcast
Luke´s English Podcast

Podcast in English.com

Na stránkách Podcast in English naleznete velkou porci podcastů odstupňovanou podle obtížnosti (Level 1, 2, 3). Kromě všeobecných témat si můžete poslechnout také pravidelné podcasty z obchodní angličtiny. Epizody jsou poměrně krátké (cca 4 minuty), ale informačně bohaté a jistě vám přinesou řadu zajímavých informací. K procvičení angličtiny naprosto ideální podcast. 

Podcast in English

Culips

Na stránkách Culips najdete více než 600 episod podcastů na různá témata. Poslouchat můžeme povídání se zajímavými hosty. Případně se můžete naučit nové idiomy, fráze nebo slangové výrazy v angličtině. Pokud si se svou znalostí angličtiny ještě nejste úplně jistí, můžete poslouchat zjednodušenou angličtinu (Simplified Speech). Věřím, že každý si na stránkách Culips najde to své. 

Culips

All Ears English

Za podcastem All Ears English stojí dvě američanky – Lindsay a Michele. Jejich podcast je určen pro střední a vyšší úroveň. Témata můžete najít jak obecná, tak zaměřená na slovní zásobu či gramatiku. Můžete rovněž poslouchat podcast věnující se obchodní angličtině či epizody, které se věnují přípravě na jazykovou zkoušku IELTS. Poslechem podcastů Lindsay a Michele si poslechnete americkou angličtinu a rovněž se dozvíte řadu zajímavostí z reálií USA.  

All Ear English

This American Life

Další podcast, kde můžete pravidelně poslouchat americkou angličtinu. Epizoda vychází pravidelně každý týden a její délka je kolem hodiny. Podcast je velmi populární nejen mezi studenty angličtiny, ale mezi rodilými mluvčími. Každou epizodu si stáhnou téměř 3 miliony posluchačů. Podcast také obdržel Pulitzerovu cenu. Pokud si chcete poslechnout zajímavé příběhy z kvalitní produkce v americké angličtině tak jste na správném místě. 

This American Life

Vyzkoušejte některý z výše uvedených podcastů a brzy uvidíte znatelné pokroky v porozumění angličtiny. Pokud chcete jazyk ovládat, je více než přínosné rozumět a podcasty vám v tom jistě dopomůžou.

5 thoughts on “Anglické podcasty 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *