Anglické podcasty 1

Angličtina je nejčastěji studovaný cizí jazyk. Není se čemu divit, ve 20. století se angličtina stala dominančním jazykem v obchodu, vědě či umění. Pokud tedy chcete být ve v tom co děláte úspěšní a nestačí vám česká kotlina, je dobré na znalosti angličtiny zapracovat. A pro nezačít rovnou poslechem zajímavých a přínosných podcastů? Proto vám článku nabízíme zajímavé podcasty na angličtinu.

Easy Stories in English

Učení se angličtiny pomocí poslechu pohádek. Co více si přát? Ariel Goodbody, tvůrce podcastu a učitel angličtiny, vytváří pravidelně episody, kde namlouvá známé i méně známé (a pro někoho naprosto neznámé) pohádky v angličtině. U každé pohádky se můžeme podívat na přepis a případně si tak zkontrolovat, zda je rozuměli správně nebo případně vyhledat výrazy, které neznáme.

Easy Stories in English

British Council – Learn English

Podcast Learn English on British Council (Britská rada) nabízí celkem 4 série každodenní angličtiny, které jistě pomohou při studiu tohoto tak potřebného jazyka. Obtížnost je určena pro A2-B1. U každé epizody si můžeme stáhnout nebo jen zkontrolovat přepis a vyzkoušet řadu cvičení, které prověří získané znalosti.

British Council

VOA Learning English – Voice of America

Stránka VOA nabízí podcasty pro tři úrovně znalostí anglického jazyka. Nejen úrovněmi, ale také tématicky jsou podcasty různorodé. Dovíte se o novinkách z USA nebo ze světa, historii USA, kultuře nebo novinkách z oblasti vědy. Úroveň Begining Level a Intermediate Level mají zpomalený mluvený projev a tak máte možnost lépe porozumět, pokud si ještě nejste úplně jistí v anglických kramflecích. 

VOA Learning English

6 Minute English BBC

Skvělý podcast, který slouží při studiu běžně používané angličtiny z dílny BBC. Každý týden vždy ve čtvrtek vychází nová epizoda, kdy si během několika málo minut procvičíte angličtinu a naučíte se něco nového.

6 Minute English BBC

Věřím, že si některé zajímavé podcasty na angličtinu z nabídky vyberete. A pokud ne, tak nevěště hlavy, příště si představíme další anglické podcasty.

Další tipy na zajímavé anglické podcasty naleznete zde.

3 thoughts on “Anglické podcasty 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *