Business French – podcasty

Francouzština je jazykem, který nejen krásně zní, ale hraje stále velmi důležitou roli v obchodním světě (kromě obligátní angličtiny). Právě díky znalosti francouzštiny na odpovídající úrovni se vám otevírají možnosti práce pro společnosti nejen ve Francii, ale také v řadě frankofonních zemí (Belgii, Kanadě, Švýcarsku či v zemích na africkém kontinentu). Pokud si chcete zlepšit svoji znalost francouzštiny v oblasti podnikání, financí, ekonomie nebo investování, tak jste na správném místě. Nechte se inspirovat našimi tipy na zajímavé podcasty pro “business French”. Jen malé upozornění na začátek – většina podcastů je určena pro pokročilejší studenty. 

Choses à Savoir ÉCONOMIE

Choses à Savoir ÉCONOMIE je taková podcastová jednohubka pro všechny, kteří si chtějí v krátkém čase poslechnout zajímavé téma z oblasti ekonomie. Epizody mají obvykle 2 minuty a vycházejí několikrát týdně. Pokud se chcete dozvědět, kolik peněz Francouzi utratí na Vánoce,j ak velký je trh pro vegany ve Francii a mnoho dalšího, vyzkoušejte tento zajímavý podcast.

Choses à Savoir ÉCONOMIE

Entendez-vous l’éco ?

Pořad Entendez-vous l’éco ? je pravidelně od pondělí do pátku vysílán na veřejnoprávním rozhlasovém kanále France Culture, který je součástí Radio France. Každý všední den tedy můžete najít téměř hodinové povídání na stěžejní téma konkrétního dne a rovněž několikaminutový příspěvek na téma odlišné. Pokud vás tedy ekonomie zajímá a chcete si navíc zlepšit poslech francouzštiny v ekonomických tématech, je tento podcast výborná volba. Témata jsou opravdu různorodá, můžete se například dozvědět o významných ženách – ekonomkách nebo rozebrat fungování bitcoinu.

Entendez-vous l'éco ?

Frugalisme et Liberté Financière

Pokud je vám blízké hnutí frugalismu a finanční svoboda je pro vás důležitá, pak vám nesmí ujít podcast Frugalisme et Liberté Financière. Podcast vydává Jérémie Brygo, který ve svém životě sám usiluje o finanční svobodu a žije principy frugalismu, se s posluchači dělí o své znalosti, zkušenosti a tipy, jak k finanční svobodě směřovat. 

Frugalisme et Liberté Financière

Les Investisseurs 4.0

Podcast Les Investisseurs 4.0 (Investoři 4.0) se věnuje tomu, jaké metody pro efektivní budování bohatství můžete používat, pokud vám je 40, máte práci na plný úvazek a poměrně rušný rodinný život. V podcastu se tedy dozvíte mnoho přínosných tipů z oblasti investic, ale také i osobního života. Pokud tedy chcete vědět, jak získat kontrolu nad svými financemi, jak zlepšit kvalitu života a budovat pasivní příjmy, je tento podcast ve francouzštině skvělou volbou.

Les Investisseurs 4.0

Věříme, že jste si z našich tipů „business French“ vybrali a objevili jste podcast, který budete pravidelně poslouchat a zlepšovat tak svůj poslech. V případě, že hledáte tipy na podcasty pro začátečníky či středně pokročilé s obecnými tématy, zkuste zde nebo zde. Pokud máte tipy na podcast, který nebyl výše uveden, napište jej prosím do komentářů. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *