Francouzské podcasty 1

Francouzština je oblíbeným jazykem mezi studenty. Řada z nich je fascinována její zvukomalebností a skutečností, že se s ní domluví v řadě zemích na různých kontinentech. Francouzština je spolu s angličtinou diplomatickým jazykem používaným v řadě mezinárodních organizací. Studenti jsou často ohromeni tím, že angličtina převzala část slovní zásoby právě z francouzštiny. Francouzština slouží také jako „dveře“ do řady jiných románských jazyků. V dnešním příspěvku si proto představíme několik podcastů ve francouzštině vhodných pro začátečníky či mírně pokročilé.

 

Coffee Break French

Velmi oblíbený podcast mezi všemi, kteří chtějí zlepšit svojí francouzštinu. Nabízí již více než 200 epizod. Podcast je rozdělen do několika kategorií podle úrovní náročnosti (Season 1 –  Season 4). Můžete si tak vybrat epizody, které budou odpovídat vaší úrovni. V první “sezóně” se naučíte základní věci, jako představit se, pozdravit či objednat si jídlo. A poté náročnost stoupá a vaše znalosti spolu s ní. Každou úroveň tak provází jiní lektoři a tak se nestane, že by se pro nás poslech stal monotónním.

Cofee Break French

 

News in Slow French

Oblíbený podcast mezi studenty francouzštiny, neboť nabízí pravilně podcasty o nejdůležitějších událostech francouzského či světového dění. Podcasty vychází ve třech úrovních (beginner, intermediate, advanced). Pro každou úroveň vychází nová epizoda vždy jednou týdně. Pokud budete chtít využívat rovněž přepis epizod a doprovodné materiály pro studium, můžete si zaplatit předplatné 19,90 USD za měsíc. 

News in Slow French

 

Journal en français facile

Podcast z dílny Radio France International, který vychází každý den. Délka jedné epizody je přibližně 10 minut a jak již název napovídá, jedná se o zjednodušené denní zprávy ve francouzském jazyce. Pokud máte pokročilejší slovní zásobu a chcete zjistit, co důležitého se ve světě děje, je tento podcast ideální volbou. Zprávy jsou čteny pomalu a slovní zásoba je uzpůsobena studentům francouzštiny.

Le Journal en Francais Facile

 

Learn French With Daily Podcasts

Epizody tohoto podcastu jsou velmi krátké (obvykle 4-5 minut), ale výživné a pokud nemáte příliš mnoho času a chcete francouzštinu poslouchat, aby jste nevyšli ze cviku, je to ideální volba. Podcast vychází každý všední den a díky časté frekvenci můžete vybírat již z několika tisíc epizod.

Learn French With Daily Pocasts

 

One Thing In A French Day

Velmi často vychází rovněž podcast One Thing In a French Day. Frekvence je třikrát týdně (pondělí, středa, pátek) a průměrná délka epizod je jen o pár minut delší než u předchozího tipu, obvykle však do 10 minut. Podcast vydává již od roku 2006 lektorka Laetitia a kromě uvedeného vydává jednou týdně také podcast Cultivate Your French – Slow Podcast.

One Thing In a French Day

 

Cultivate Your French – Slow Podcast

Jak jste se dočetli výše, podcast vydává pravidelně každou středu lektorka Laetitia. Na začátku každé epizody je krátký úvod v angličtině. Poté Laetitia čte pomalým tempem text. Posléze čte text ještě jednou, avšak již normální rychlostí. Délka epizod je obvykle do 10 minut. Podcast je tedy určen spíše pro začátečníky, zatímco druhý podcast od Laetitie je vhodný pro pokročilejší studenty. Pokud budete mít zájem i o přepis epizod, můžete je za několik euro měsíce dostávat přímo do e-mailu. 

Cultivate Your French

 

Věříme, že jste si z nabídky zajímavých podcastů vybrali. A pokud ne, v jiném našem příspěvku, se můžete podívat na další várku podcastů, určených pro pokročilejší studenty.

3 thoughts on “Francouzské podcasty 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *