Francouzské podcasty 2

Ve jednom z předchozích příspěvků jsme si představili řadu zajímavých podcastů pro studium francouzštiny. Dnes budeme pokračovat a představíme vám další várku podcastů ve francouzštině, tentokráte pro pokročilejší studenty.

 

Le Français à la une

Podcast Le Français à la une je určen pro mírně pokročilé studenty na úrovni B1, pokud však máte úroveň nižší či vyšší i přesto jej můžete zkusit, neboť nabízí řadu zajímavých epizod. Délka je obvykle kolem 5 minut a pokud budete potřebovat přepis epizod, můžete si je zdarma najít na stránkách tvůrkyně podcastu Viviane.

Le Francais a la une

 

Sur La Route

Podcast z dílny Radio France vycházel každý týden až do roku 2017. Není sice již aktuální, avšak pro potřeby studia francouzského jazyka a zlepšení poslechu je to ideální volba. Vhodná především pro pokročilejší studenty, neboť slovní zásoba je poměrně náročná.

Sur la Route

 

Learn French by Podcast

Podcast, který má již více než 200 episod, ke škodě všech studentů francouzštiny však nevychází pravidelně a řada epizod je již staršího data. Délka epizod se u jednotlivých epizod liší, od 10 minut do půl hodiny. Témata jsou však zajímavá a při studiu jazyka také přínosná. 

Learn French by Podcast

 

InnerFrench

Podcast vytváří lektor Hugo, který se snaží svým posluchačům pomoci se studiem francouzštiny prostřednictvím zajímavých a zábavných příběhů. Epizody jsou různě dlouhé, od půl hodiny až po více než hodinu. Tematicky se také liší, můžete se tak dozvědět o Tour de France, Napoleonovi nebo svobodě tisku ve Francii. Pokud si tedy chcete zlepšit svoji znalost francouzštiny a zároveň se dozvědět něco o reáliích Francie a francouzsky mluvících zemí, je tento podcast ideální volba. 

InnerFrench

 

Français authentique

Tvůrcem podcastu Français authentique je Johan Tekfak, který kromě rodné francouzštiny ovládá také němčina, angličtinu a ve volných chvílích studuje italštinu. Původním povoláním inženýr v automotive průmyslu začal Johan vydávat v roce 2011 pravidelně podcasty. Postupně přidal také webové stránky pro rozvoj aktivního učení francouzštiny a youtube kanál. Témata jsou opravdu široká, od gramatiky po reálie francouzsky mluvících zemích až po příběhy ze života Johana. Pro všechny pokročilé studenty francouzštiny bude podcast přínosem. 

Français authentique

 

Grand Reportage

Podcast vhodný pro pokročilé studenty, který probírá aktuální politická a společenská témata. Podcast vydává stanice Radio France International (RFI), která vysílá do zahraničí pořady se zaměřením na dění ve Francii a frankofonních státech. Geografický záběr tohoto konkrétního podcastu je však širší a tak se věnuje i jiným zemím. Délka epizod je 20 minut a vycházejí každý všední den. 

Grand Reportage

 

Vybrali jste si z řady nabízených podcastů? Dejte nám, prosím, vědět do komentářů. Rovněž se s námi můžeme podělit o tipy na zajímavé podcasty ve francouzštině pokud jste je v našem prvním či druhém díle podcastů nenašli.

3 thoughts on “Francouzské podcasty 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *