Francouzské podcasty 3

Francouzština je krásný zvukomalebný jazyk a jak si jej více vychutnat než poslechem podcastů? Máme proto pro vás další tipy na zajímavé podcasty, díky kterým budete s francouzštinou v každodenním kontaktu. 

Choses à Savoir Culture Generale

Jeden z podcastů z dílny Choses à Savoir jsme představili v článku o “Business French”, nyní je řada na podcastovou jednohubku, která se věnuje obecnějším tématům. Pokud vás tedy zajímá, proč je čaj v sáčcích nebo proč jedí Japonci o Vánocích v KFC, vyzkoušejte tento podcast. Délka epizod obvykle nepřesahuje pět minut a tak jsou ideální k poslechu, pokud nemáte mnoho volného času.

francouzština: Choses à Savoir Culture Generale

Français avec Pierre

Není těžké uhodnout, jak je jmenuje tvůrce tohoto podcastu. Ano, správně – je to Pierre! Kromě vydávání podcastů vytváří Pierre také obsah na svůj Youtube kanál, který má více než dva miliony odběratelů. Podcasty vydává již několik let a díky tomu můžete vybírat z velkého množství epizod a různých témat. Epizody nejsou příliš dlouhé, délka se pohybuje obvykle kolem deseti minut.

francouzština: Français avec Pierre

L’heure du monde

Podcast L’heure du monde vydává známý francouzský deník Le Monde. Každý pracovní den vydává nový podcast o délce kolem dvaceti minut, kde různí novináři a novinářky deníku Le Monde představí téma, které podle nich právě hýbe světem, či alespoň frankofonní částí světa. Podcast je vhodný pro pokročilejší studenty, neboť je určen rodilým mluvčím.

francouzština: L’heure du monde

Madame à Paname

Podcast Madame à Paname vydává učitelka Marion, hrdá obyvatelka Paříže. Ve svém podcastu, který vychází s týdenní frekvencí, pomáhá studentům francouzštiny lépe poznat a pochopit francouzský jazyk a jeho zákoutí a specifika. Délka episod se liší, od několika minut až po půl hodinu. 

francouzština: Madame à Paname

Mourir moins con

Další zajímavý typ na podcastovou jednohubku se jmenuje Mourir moins con. V krátkých epizodách trvajících pouze několik minut si procvičíte poslech francouzštiny a dozvíte se vždy něco zajímavého. Víte proč si připíjíme? Proč je vztyčený prostředníček urážkou? Nebo jak dlouho můžete žít bez jídla? Nevíte? Tak to si musíte poslechnout jednotlivé krátké epizody. 

francouzština: Mourir moins con

Věříme, že jste z další várky zajímavých podcastů ve francouzštině vybrali. A pokud ne, můžete ještě vybírat zde a nebo zde. Učení jazyků zdar a francouzštiny zvláště!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *