Italština na Youtube 2

Dnes si představíme řadu dalších tipů na zajímavé kanály na Youtube pro studium italštiny a navážeme tak plynuje na jeden z předchozích příspěvků. Věříme, že vás některý z níže uvedených Youtube kanálů zaujme a budete jej využívat při studiu italštiny.

 

Podcast Italiano

Tvůrce podcastů je Davide Gemello o jehož podcastové tvorbě jsem si psali zde. Davide se krom italské gramatiky či slovní zásoby věnuje řadě dalším tématům. Nabízí videa, kde rozebírá odlišné italské dialekty, či rozdíly mezi italštinou a španělštinou. Řadu videí má také s dalšími “youtubery”, kteří tvoří obsah pro studenty italštiny. Nabízí rovněž videa o cestování po Itálii či zahraničí a rovněž i z osobního života, kdy v řadě videí uvidíte jeho přítelkyni a nyní již snoubenku.

Podcast Italiano

 

LearnAmo

Obdobně jako u předchozího tipu i tvůrce Youtube kanálu LearnAmo známe z našeho článku o podcastech v italštině. Témata jsou i zde pestrá, nejde tedy jen o italskou gramatiku, ale také jídlo, cestování, historii nebo rozdíly mezi italštinou a španělštinou. Tvůrci jsou Graziana a Rocco, kteří se snaží zábavnou formou zlepšit znalosti italštiny u svých diváků.

Learn Amo

 

Italian Bites

Velmi nedoceněný Youtube kanál Italian Bites má pouze něco přes tisíc odběratelů, ale kvalitu má vysokou. Videa začala již před třemi lety tvořit lektorka Martina Scattolin a k dnešnímu dni jich má již desítky. Kromě gramatiky a slovní zásoby rozebírá Martina také historii Itálie nebo tak oblíbená italská jídla. Čas od času můžete slyšet angličtinu (Martina žije v současnosti v Kalifornii), především při vysvětlování složitější gramatiky, ale italština ve většině videí převažuje.

Italian Bites

 

ALMA

Krátká videa vhodná pro studenty italštiny, která učí slovní zásobu v různých situacích – např. v restauraci nebo u holiče. Na kanále najdete rovněž cestovatelská videa z různých měst (Benátky nebo i Buenos Aires).

ALMA.tv

 

Pokud máte nějaký tip na zajímavý Youtube kanál pro studium italštiny (nebo i jiného jazyka), napište prosím do komentářů. Jazykům zdar 😉

One thought on “Italština na Youtube 2

  • […] Dnes budeme pokračovat v našem mini-seriálu, kdy představujeme zajímavé kanály na Youtube pro všechny, kteří se chtějí učit italsky a studium pouze z učebnic je již nebaví. Podívejte se na třetí várku našich tipů italštiny na Youtube. Na předchozí tipy se můžete podívat zde a zde. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *