Italština na Youtube

V dnešním příspěvku si představíme několik zajímavých kanálů na Youtube pro všechny, kteří chtějí zlepšit zábavnou formou svoji znalost italštiny.  Podívejte se na článek „Italština na Youtube“ a vyberte si!

Learn Italian with Lucrezia

Lektorku a překladatelku Lucrezii jsme si krátce představili již v našem článku o podcastech v italštině. Lucrezia se ve svých videích zabývá probírání gramatiky a slovní zásoby zábavnou formou. Natáčí rovněž řadu vlogů, ve který seznamuje diváky se svým životem v Itálii a především v Římě, kde se narodila a nyní stále žije. V některých videích můžete kromě italštiny slyšet i angličtinu, ale to pouze v případech, kdy Lucrezia chce vysvětlit složitější gramatický jev pro své široké publikum. 

Learn Italian with Lucrezia Italština na Youtube

 

Oneworlditaliano

Kanál vytváří lektorka Veronica z města Cagliari na Sardinii. Na jejím kanálu Oneworlditaliano (stejně se jmenuje i jazyková škola, kde Veronica učí) najdete řadu videí jak pro začátečníky (A1), tak i pro pokročilé (B2). Veronica ve svých videích používá pouze italštinu, ale není se čeho bát pokud budete postupovat od videí pro začátečníky po videa pro pokročilé. Jen se připravte na to, že Veronica “mluví” i rukama! 🙂

Oneworlditaliano Italština na Youtube

 

Impara l’Italiano con Italiano Automatico

Pokud jste četli článek o podcastech tak Alberta, tvůrce tohoto kanálu jistě znáte. Na svém kanálu má již více než 250 tisíc odběratelů a důvod je velmi prostý. Antonio je zábavný, přirozený, sám se učí cizí jazyky a tak ví, jaké obtíže musí překonávat každý, kdo se nějaký cizí jazyk učí. Antonio zapojuje do natáčení videí celou svoji rodinu a tak kromě jeho manželky, bratra, rodičů můžete nejčastěji vidět a slyšet jeho babičku. Je to správná italská “nonna” se kterou jde učení se italštiny (téměř) samo!

Impara l'Italiano con Italiano Automatico Italština na Youtube

 

Learn Italian with Italy Made Easy

Tento kanál vytváří Manu, lingvista, polyglot, překladatel a akademik, který se svými videi snaží pomoci všem, kteří chtějí italsky rozumět a mluvit. Manu se snaží zábavnou formou vysvětlit italskou gramatiku a rozvíjet slovní zásobu. Ve svých videích používá Manu kromě italštiny rovněž velmi často angličtinu. Velkým plusem jeho videí je, že mají italské titulky. 

Italy Made Easy Italština na Youtube

 

Easy Italian

Další součást velkého projektu Easy Languages tentokráte věnována italštině a Itálii. Obdobně jako u Easy German nebo Easy English můžete i u Easy Italian sledovat stejný koncept. Tvůrci (Katie a Matteo) zpovídají v Miláně a jiných italských městech lidi na různá témata. Ptají se například co právě lidé čtou, proč žijí v Miláně nebo jak se italština změnila. Kromě videí, které jsou založeny na rozhovorech s kolemjdoucími nabízí Katie a Matteo rovněž videa zaměřená na konkrétní gramatické jevy nebo vysvětlení specifické slovní zásoby. 

Easy Italian Italština na Youtube

Věříme, že jste si z nabídky zajímavých tipů „Italština na Youtube“ kanály vybrali. A pokud ne, tak nezoufejte, někdy příště si představíme další inspirativní kanály pro všechny studenty italštiny!

3 thoughts on “Italština na Youtube

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *