Italština na Youtube 3

Dnes budeme pokračovat v našem mini-seriálu, kdy představujeme zajímavé kanály na Youtube pro všechny, kteří se chtějí učit italsky a studium pouze z učebnic je již nebaví. Podívejte se na třetí várku našich tipů italštiny na Youtube. Na předchozí tipy se můžete podívat zde a zde.

 

Vaporetto Italiano

Youtube kanál Vaporetto Italiano vytváří Francesco, lektor italštiny, který se zaměřuje na online výuku. Svůj kanál vytvořil začátkem roku 2019 a od té doby má již necelých 100 tisíc sledujících a množství videí. Francesco rozebírá italskou gramatiku, slovní zásobu nebo se věnuje italským reáliím. Videa, kde se věnuje gramatice či slovní zásobě natáčí doma, avšak čas od času se ve svých vlozích podělí se svými studenty o zážitky z cestování po Itálii, kdy mu doprovod dělá manželka.

Vaporetto Italiano

 

Sgrammaticando

Youtube kanál Sgrammaticando vytváří lektorka Fiorella, která se svými příspěvky snaží pomoci sledujícím při studiu italské gramatiky. Fiorella nám představí například nejčastější chyby v italské gramatice, které studenti dělají. Nebo se také dozvíme o nejčastějších chybách, které v italštině dělají samotní Italové. Vzhledem k tomu, že je kanál zaměřený na gramatiku, je lepší, pokud jej sledují pokročilejší studenti. Fiorella vydala v roce 2017 rovněž knihu stejného názvu jako její Youtube kanál, kterou si můžete koupit například na Amazonu

Sgrammaticando

 

Your Italian Teacher

Kanál Your Italian Teacher vytváří lektorka Valeria, která vydává krátká videa, obvykle do 10 minut na různorodá témata. Rozebírá jak gramatiku, tak specifickou slovní zásobu, typické fráze nebo například, jak správně použít slovesa v určitých situacích. Valeria pracuje jako lektorka italštiny online, má tedy velký přehled v tom, jakých častých chyb se studenti italštiny dopouštějí.

Your Italian Teacher

 

In Viaggio col Tubo

Tento kanál není určen pro studenty italštiny, ale pokud máte rádi cestování, je stvořen přímo pro vás. Tvoří jej pár Giorgio a Martina, kteří již několik let cestují pro krásných místech. Během svých cest fotí a točí povedená videa. Můžete se tak například ze zvědavosti podívat na video jejich víkendu stráveného v Praze. Dozvíte se, jak na ně Praha zapůsobila a navíc i procvičit italštinu. Kanál je určen pro rodilé mluvčí, proto je vhodný pro pokročilejší studenty. Pokud jste stále začátečníky, můžete však kanál rovněž vyzkoušet. Uslyšíte zvukomalebnou italštinu a nádherné záběry z jejich cest.  

in Viaggio col Tubo

 

THE PILLOW

Další tip na zajímavý Youtube kanál je The Pillow. Obdobně jako předchozí tip je i kanál The Pillow určen pro rodilé mluvčí. Je proto vhodnější pro pokročilejší studenty. The Pillow, vlastní jménem Andrea, je vlogger, jehož většina tvorby se točí kolem cestování. Andrea v minulosti navštívil ČR, konkrétně Prahu a natočil video Co si Češi myslí o Italech? (Cosa i Cechi pensano degli Italiani). Navštívil již řadu dalších zemí různě po celém světě a vy se tak v italštině můžete dívat na jeho zážitky po z cestování.

THE PILLOW

 

Věříme, že jste si vybrali nějaký zajímavý kanál, který vám pomůže při studiu italštiny. My budeme i nadále prohledávat široké vody internetu a někdy příště zase představíme další „studijní materiál“ na Youtube.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *