Podcasty pro obchodní italštinu

Pokud se chcete naučit specifickou slovní zásobu v italštině z oblasti podnikání, obchodu, financí či investování, tak jste na správném místě. Máme pro vás tipy na čtyři zajímavé podcasty. Na začátek je potřeba malé upozornění. Podcasty jsou určeny rodilým mluvčím, a proto jsou svoji náročností vhodné spíše pokročilejším studentům italštiny.

Affari Miei Podcast

První z našich tipů je podcast Affari Miei Podcast, který vydává Davide Marciano. V podcastů rozebírá podnikání, investice. osobní finance či jak se rozvíjet po osobní a finanční stránce. 

Affari Miei Podcast

Investire semplicemente

Podcast Investire semplicemente vydává tvůrce Luigi Matarazzo, který začal tento tématický podcast vydávat v roce 2019. Od té doby vytvořil více než sto epizod, které se často velmi podrobně zabývají investováním a vším, co s ním souvisí. Epizody jsou většinou od 10 minut do půl hodiny dlouhé a Luigi je vydává s frekvencí jednou za týden či dva.

Investire semplicemente

Modelli di successo

Podcast Modelli di successo je z dílny tvůrce Maxe De Vergori. Nejedná se o podcast, kde se dozvíte aktuální ceny akcií na burzách, ale jde spíše do hloubky a zabývá se chováním a strategií úspěšných lidí ve svém oboru. Max se zaměřuje na to, jak správně podnikat, jak přijímat změny a efektivně plánovat, abychom dosáhli úspěchu v práci i osobním životě.

Modelli di successo

Pillole di business

Podcast Pillole di business je věrný svému jménu (Pipulky o businessu) a nabízí několikaminutové “pilulky”, které jsou plné zajímavého obsahu z oblasti podnikání, ekonomie a investování. Podcast vydává autor Massimo Martinini a můžete si vybrat z více než 1200 krátkých epizod. Pokud vás tedy zajímá, proč ceny zboží a služeb mají na konci 99 nebo jak získat nový business.

Pillole di business

Vybrali jste si z našich tipů na podcasty s tématy finance, obchod či investování? Věříme, že ano. Pokud máte tipy na podcast, který nebyl výše uveden, napište jej prosím do komentářů. Pokud hledáte podcasty v italštině s obecnějšími tématy nebo podcasty určené pro studenty, podívejte se na naše předchozí příspěvky Italské podcasty 1 a Italské podcasty 2.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *