Italské podcasty 2

Dnes si představíme další 4 podcasty/stránky, kde naleznete výborné zdroje pro studium italštiny. Zatímco minule jsme si představili podcasty vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé, dnes se podíváme na podcasty, které jsou vhodné pro pokročilejší studenty italštiny. Najděte svůj oblíbený italský podcast i vy!

SBS Italian

Podcast SBS Italian je z dílny australské rozhlasové stanice SBS. V Austrálii žije početná menšina s italskými kořeny. Podle sčítání z roku 2016 se 4,6 % obyvatel hlásilo k italskému původu, což činí přibližně milion obyvatel. Rádio SBS nabízí každé ráno 2 hodiny vysílání v italském jazyce. Můžete si jej poslechnout na stránkách rádia nebo poslouchat přes aplikaci Google Podcasts. Tématy je světové dětí nebo také osudy italské menšiny v Austrálii.

SBS Italian

HistoryCast

Podcast vhodný pro pokročilé studenty italštiny, kteří mají zájem o historii. Témata epizod se netýkají pouze italské historie, ale věnují se i jiným zemím. Můžete se tak dozvědět něco o sv. Františku z Assisi nebo také o Simonu Bolívarovi či o slavení Vánoc v době středověku. Tvůrci podcastu nevydávají nové epizody od roku 2016, přesto nabízených 40 dílů jistě řada studentů italštiny se zájmem o historii ocení.

HistoryCast

Finestre sull’arte

V překladu “Okna do umění” se, jak již název napovídá, tématicky věnují umění a historii umění. Podcast byl tvořen po dobu pěti let od roku 2009 až do roku 2014. V každé epizodě, která trvá přibližně půl hodiny, se tvůrci podcastu věnují některému italskému umělci od středověku až do období romantismu. Vzhledem k zaměření podcastu je vhodný pro pokročilé studenty italštiny. Podcasty můžete zdarma poslouchat např. Google Podcast. Pokud Vás umění zajímá můžete na stránkách Finestre sull’arte zaplatit roční předplatné a mít přístup k aktuálním článkům, které se umění a historii umění věnují nebo si objednat časopisy o umění, které stejnojmenná organizace vydává.

Podcast Finnestre sullˇArte

RAI – Programmi e Podcast

RAI je italská veřejnoprávní stanice, která je tvořena rozhlasovými i televizními stanicemi, (jak ostatně oficiální název napovídá – Radiotelevisione Italiana). Představme si spojení České televize a Českého rozhlasu a máme tu italské RAI. Na jejich stránkách najdete řadu pořadů, které se vysílají na různých rozhlasových stanicích RAI. Můžete tak najít programy pro děti, zaměřené na sport, ekonomii, politiku či kulturu.

RAI Programmi e Podcast

Věřím, že si řada z vás vybrala některý zajímavý podcast ať již pro začátečníky, které jsme si představili v jednom z předchozích článků nebo pro pokročilé, které jsme si představili v tomto článku. Komu nestačí pouze audio a touží i po video obsahu ať nezouvá. V jednom z dalších článků na stránce Jazykovník si představíme nejzajímavější kanály na Youtube pro studium italštiny.

4 thoughts on “Italské podcasty 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *