Italské podcasty 1

Začínáte se studiem italštiny a nevíte, kde najít kvalitní podcasty vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé? Pak nezoufejte, v tomto článku najdeme několik tipů na výborné podcasty, které jistě pomohou při zlepšování poslechu tohoto krásného jazyka. Posuďte sami 😉

Quattro Stagioni

Výborný podcast od lektorek Alessandry a Laury, který je vhodný pro studenty italštiny s úrovní A2. Přednes je poměrně pomalý a slovní zásoba je opravdu vhodná pro začátečníky. Téma jsou například cestování po Itálii, regionální akcenty nebo italská kuchyně. Nenechte se zmást doménou *.ch. Italština je ve Švýcarsku jedním ze úředních jazyků. Podcasty jsou zdarma, v případě, že budete chtít i přepis a cvičení, zaplatíte 10 švýcarských franků (cca 250 Kč) za 6 měsíců. 

Quattro Stagioni
italština

News in Slow Italian

Jak lze z názvu pochopit, jedná se o zprávy ve zpomalené Italštině. Každý týden vychází jeden díl, kde tvůrci probírají aktuální dění. Nejedná se tedy pouze o politiku, ale i kulturu, sport nebo vědu. 

News in Slow Italian
italština

Con Parole Nostre

Podcast Con Parole Nostre vytvářejí tři zajímavé ženy – Barbara, Elfina a Silvia, které spolu hovoří online, protože každá žije v jiném městě či dokonce zemi. Zatímto Barbara žije v Anglii, Elfin v italské Cremoně a Silvia ve městě Lucca. Ve svých online debatách rozebírají hudbu, filmy, jídlo nebo své domácí mazlíčky. Chcete-li slyšet jak zní autentická italská konverzace mezi třemi kamarádkami, určitě tento podcast vyzkoušejte.

Con aprole nostre
italština

Podcast Italiano

Mladý tvůrce podcastu Podcast Italiano Davide Gemello nabízí autentickou italštinu na různá témata a pro zájemce o italštinu různých úrovní. Najít si vhodné epizody může tedy každý s ohledem na své znalosti. Davide nabízí na svých stránkách přepis epizod a tak si v případě nejasností můžete slovíčka nebo fráze dohledat.

Podcast Italiano
italština

Italiano Automatico

Podcast Italiano Automatico vydává s relativní pravidelností sympatický mladý Ital Alberto ze severoitalské Brescie. Alberto je videobloger, můžete proto jeho videa, která pomáhají studentům italštiny, najít na Youtube. A rovněž si můžete stáhnout nebo online poslouchat jeho podcasty. Jeho pozitivní přístup plný energie bude přínosem každému, kdo se chce zlepšit v poslechu italského jazyka a setkat se s moderní, každodenní italštinou.

Italiano Automatico
italština

Learn italian with Lucrezia

Učitelka italštiny Lucrezia, která začala jako videoblogerka o svém životě v Římě je známá mezi studenty italštiny. Ve svých videích a podcastech se věnuje nejen italské gramatice, ale také každodennímu životu v italské metropoli, jídlu, filmům nebo hudbě. Kdo chce zlepšit poslech italštiny a dozvědět se spoustu zajímavých věcí, nesmí si tento podcast nechat ujít.

Learn Italian with Lucrezia
italština

Věříme, že vás tvůrci těchto podcastů osloví svým nadšením pro italský jazyk a vy si tak budete zábavnou formou zlepšovat své znalosti tohoto zvukomalebného jazyka.

Další zajímavé tipy na italské podcasty naleznete zde. Pokud máte raději pohyblivé obrázky se zvukem, podívejte se na naše tipy pro italštinu na Youtube.

2 thoughts on “Italské podcasty 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *