Podcasty pro studium němčiny 2

V minulém příspěvku jsme si představili podcasty, které jsou vhodné pro studenty, kteří jsou na úrovni začátečníků či mírně pokročilých (A2/B1). Tentokráte se podíváme na zajímavé podcasty, které jsou vhodné pro pokročilejší studenty.

Německé podcasty 2

a

Viertausendhertz

Vynikající stránka s celou řadou podcastů. Uroveň je o dosti vyšší, vhodná pro pokročilé studenty. Vybrat si můžeme z řady podcastů na různá témata. Například podcast Planet B, který se zabývá tématy pro někoho možná radikálními, jako společnost bez peněz nebo majetku. Jak by to vypadalo, kdyby velká města získala převahu nad svými národními státy nebo co to je identita v digitálním věku.

Viertausendhertz

a

Eine Stunde History

Kdo má rád historii bude při poslechu tohoto podcastu v sedmém nebi. Témata z německých, ale i světových dějin jsou podrobně rozebraná odborníky během desítek minut až hodiny. Mezi tématy najdeme znovusjednocení Německa, studené válce, otrokářství, ale také třeba o prvním vystoupení The Beatles v Německu.

Eine Stunde History

a

Radio Prag

Zprávy o dění v Česku v němčině? Co víc si přát. O řadě věcí, které se v Česku máme ponětí, jen si to na stránkách Radio Prag můžeme pustit v němčině. Témata, která nám jsou blízká slyšíme v jazyce, který se učíme. Dokonalý soulad.

Radio Prag

Na našich stránkách budeme i nadále dávat tipy, kde hledat vhodné zdroje při učení se cizím jazykům.

Můžete se podívat na naše předchozí tipy na německé podcasty. Pokud vám nestačí audio a chcete raději sledovat videa, která vám pomohou při studiu němčiny, podívejte se na tento příspěvek, který nabízí tipy, kde studovat němčinu na Youtube.

2 thoughts on “Podcasty pro studium němčiny 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *