Německé podcasty 3

I dnes máme další dávku podcastů v němčině, které vám pomohou při studiu a objevování tajů německého jazyk. Volně tak navážeme na naše články Podcasty pro studium němčiny 1 a Podcasty pro studium němčiny 2.

 

Tak Trochen

Podcast Tak Trochen tvoří lektorka Bára a jak sama uvádí na svém webu, je to podcast “pro všechny, kdo se učí šprechtit”. Epizod zatím není mnoho, necelý dvacet, ale jsou zajímavé a různorodé. Kromě němčiny poměrně často uslyšíte i češtinu. Vyjma rozboru některých gramatických jevů se Bára dělí se svými posluchači o své zkušenosti lektorky. Můžeme se tak dozvědět, jaké nejčastější chyby dělají Češi v němčině nebo jak se zbavit strachu z mluvení. Některé epizody podcastu jsou formou rozhovorů z dalšími lektorkami a rovněž tvůrkyněmi jiných podcastů. 

Tak Trochen

 

Kika´s German

Podcast Kika´s German tvoří česká lektorka němčiny Kika. Kika se zaměřuje na předávání svým znalostí a zkušeností studentům přes Skype. Aby mohla obohatit další zájemce o vše spojené s němčinou, vydává svůj vlastní podcast. Vysvětlí vám tedy v podcastech gramatické jevy němčiny, například minulé časy či spojky. Kromě toho můžeme slyšet zajímavé rozhovory s dalšími lektorkami němčiny nebo jak se Kika učila a naučila německy. Čas od času uslyšíte i češtinu, ale převážná většina podcastů je v němčině. 

Kika´s German

 

Easy German

Projekt Easy German známe již z příspěvku Němčina na Youtube, kdy jsme si projekt Easy German představili v souvislosti s jeho video tvorbou na Youtube. Podcastem provází podobně jako videi na Youtube sympatická Cari a v podcastu ji doprovází Manuel, další člen týmu projektu Easy German. Novou epizodu se snaží vydávat dvakrát týdně a proto se celkový počet epizod již přehoupl přes 200. Máte tedy z čeho vybírat. Pokud chcete mít k dispozici přepis epizod a k tomu i doprovodný studijní materiál, můžete se za poplatek 8 EUR za měsíc stát členy a mít přístup k přepisu epizod a doprovodnému materiálu k jednotlivým epizodám.

Easy German

 

SBS German

Podobně jako v případě italštiny je i podcast SBS German z dílny australské rozhlasové stanice SBS, neboť v Austrálii žije početná menšina s kořeny v německy mluvících zemích. Podle posledních statistik se necelý milion obyvatel Austrálie hlásí k původu v německy mluvících zemích a přibližně 100 tisíc obyvatel se v německy mluvících zemích narodilo. SBS German vydává každý pracovní den souhrn důležitých události o délce cca 10 minut. Navíc vydává nepravidelně různé epizody, které se tematicky věnující německy mluvícím zemím či osudům německé menšiny v Austrálii.   

SBS German

 

Geschichten aus der Geschichte

Máme tip na další výborný podcast pro všechny milovníky historie. Tentokráte jde o podcast Geschichten aus der Geschichte od historiků Daniela Meßnera a Richarda Hemmera. Již od roku 2015 vydávají pravidelně každý týden jednu epizodu svého podcastu o historii a tak za tu dobu si můžeme vybrat z více než 300 epizod. Témata jsou pestrá a nevztahují se pouze na německy mluvící země, spíše naopak. Můžete se setkat s tématy ohledně historických události různých zemí a odlišných období. Dozvědět se tak můžeme například o posledním roce Napoleona v exilu nebo také o vzniku basketbalu. Témata jsou opravdu pestrá, stačí si jen vybrat. 

Geschichten aus der Geschichte

 

Sozuzagen!

Podcast Sozuzagen! je určený pro velmi pokročilé studenty. Vydává jej stanice Bayern 2 a zaměřuje se na historii německého jazyka, jeho zvláštnosti, regionální dialekty či gramatické obtížnosti. Je určen rodilým mluvčím, kteří se o německý jazyk zajímavý do hloubky, ale pokud máte pokročilé znalosti, tak jej můžete také vyzkoušet. Dejte si však pozor! Pravidelným poslechem se může stát, že budete o němčině vědět více, než rodilí mluvčí 🙂

Sozuzagen!

 

Vybrali jste si z řady nabízených podcastů? Dejte nám, prosím, vědět do komentářů. Rovněž se s námi můžeme podělit o tipy na zajímavé podcasty v němčině pokud jste je v našem výčtu nenašli.

One thought on “Německé podcasty 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *