Podcasty v ukrajinštině

V souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině a přílivem uprchlíků se alespoň nějaká znalost ukrajinštiny určitě hodí. Nabízíme vám proto tipy na tři zajímavé podcasty v ukrajinštině. První dva jsou určeny studentům začátečníkům, poslední podcast svou náročností je vhodnější pro pokročilé studenty. Ukrajinština bude stále více v našem veřejném prostoru, pojďme ji spolu lépe poznat.

Ukrainian Lessons Podcast

Podcast Ukrainian Lessons Podcast vytváří Anna Ohouiko, překladatelka a učitelka. Svojí tvorbou se snaží cizincům se zájmem o ukrajinský jazyk dávat zajímavé zdroje pro studium. Z toho důvodů vytváří podcast a také stejnojmenný blog. Vytvořila již pět sezón podcastů, které se liší úrovní. V první “sezóně” se můžete naučit formální i neformální pozdravy, počítat do dvaceti, jak mluvit o své rodiny nebo o svém zaměstnání. V dalších “sezónách” můžete své znalosti prohlubovat a dozvědět se více o ukrajinštině a Ukrajině samotné. Momentálně můžete poslouchat až 200 epizod z pěti různých “sezón”, tedy úrovní, od začátečníků, po pokročilé. Epizody jsou dlouhé i podle náročnosti, obvykle do 15 do cca 30 minut. Vyzkoušejte a uvidíte, jak budete kvalitou nadšeni! 

Ukrainian Lessons Podcast

5 Minute Ukrainian

Rovněž podcast 5 minute Ukrainian vytváří překladatelka a učitelka Anna Ohoiko. Název podcast trochu klame, protože jednotlivé epizody nemají vždy 5 minut, ale jsou většinou o trochu delší. Obvykle však nepřesáhnou délku 10 minut. V současné době si můžete vybrat ze 60 epizod. Při vysvětlování některých jazykových jevů můžete Annu slyšet mluvit i anglicky. 

5 minute Ukrainian

SBS Ukrainian

Australská radiostanice SBS je nám již známá z článků o podcastech v italštině a němčině. V Austrálii žije ukrajinská menšina, která podle posledního sčítání čítá necelých 40 tisíc obyvatel. Můžete tak ve svých podcastových aplikacích poslouchat denně nové příspěvky v ukrajinštině, které se týkají aktuálního dění, ale také historie nebo kultury Ukrajiny. Dejte však pozor, neboť tento podcast je určen pro rodilé mluvčí či pokročilé studenty.   

SBS Ukrainian

V případě, že chcete poslouchat více podcastů v ukrajinštině, můžete se inspirovat tipy na webu Ukraininalessons.com

Pokud máte nějaké další tipy na zajímavé podcasty pro zájemce o studium ukrajinštiny, přispějte, prosím, do komentářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *