Španělské podcasty 2

Ve jednom z předchozích příspěvků jsme si představili řadu zajímavých podcastů pro studium španělštiny. Dnes budeme pokračovat a představíme vám další várku podcastů ve španělštině.

 

Beginner Spanish with Spanish Obsessed

Podcast Beginner Spanish with Spanish Obsessed tvoří pár Liz (Kolumbijka) a Rob (Angličan), kteří v jednotlivých epizodách rozebírají gramatiku, typické španělské fráze, slovní zásobu či výslovnost. Dozvíte se tak, jaká slovíčka použít, když si chcete na něco stěžovat nebo fráze, které můžete použít na návštěvě u lékaře. To je pouze zlomek toho, co tvůrci ve svém podcastu rozebírají. Pokud chcete vědět více, najděte si jejich podcast v různých podcastových platformách. Připravte se však na to, že při vysvětlování složitějších jevů uslyšíte rovněž Robovu rodnou angličtinu.  

Beginner Spanish with Spanish Obsessed

 

Let’s Talk Spanish

Velmi zajímavý podcast, jehož epizody trvají od několika minut až po cca 20 minut. Tento podcast nabízí skvělou možnost v jednotlivých epizodách se vždy dozvědět něco zajímavého o zemích, územích či městech, kde se španělsky hovoří. Můžete se tedy dozvědět něco o Portoriku, Dominikánské republice, Kanárských ostrovech nebo například Valencii. Rovněž se některé epizody věnují významným osobám španělsky mluvícího světa. Dozvíte se tedy o osudech Salvadora Dalího, Evy Perón nebo Diega Maradony. Doposud je necelých 80 epizod, máte tedy z čeho vybírat. Na začátku podcastu uslyšíte krátké povídání tvůrce Shandona a poté již navazuje povídání ve španělštině. Pokud budete chtít, můžete si na oficiálním webu najít i přepis jednotlivých epizod.

Let's Talk Spanish

 

Unlimited Spanish

Tvůrcem podcastu Unlimited Spanish je lektor Oscar, který první epizody začal vydávat již v roce 2015 a ve svém úsilí vytrval. Díky tomu si můžeme vybírat z přibližně 250 epizod na různá témata. Nejde jen o probírání gramatiky či slovní zásoby, ale Oscar se například věnuje tomu, proč se vyplatí učit cizí jazyky či původ rčení, že všechny cesty vedou do Říma. Toto vše samozřejmě uslyšíte ve španělštině a spojíte tak své studium s informačním obohacením.

Unlimited Spanish

 

Españolistos

Podcast Españolistos je vhodný spíše pro pokročilejší studenty, ale pokud vás některá epizoda zaujme, není na škodu, že jste začátečníci, alespoň máte větší motivaci podcastu rozumět a téma pochopit. Podcast tvoří Andrea, učitelka španělštiny z Kolumbie a Nate, Američan, který již delší dobu žije v Latinské Americe. Epizody na různorodá témata trvají přibližně 30 minut a tématicky se nevztahují pouze ke španělsky mluvících zemím, ale čas od času zabrousí tvůrci i někam jinam. Můžete se tak dozvědět něco o životě Henryho Forda či o pěti nejvýznamnějších ženách v historii lidstva z pohledu tvůrců podcastu.

Españolistos

 

Hoy Hablamos

Rovněž podcast Hoy Hablamos je určen pro pokročilejší studenty španělštiny. Každý pracovní den vychází jedna epizoda na různé téma. Máme tak velký výběr toho, co chceme poslouchat a záleží tedy na naší momentální náladě a tématu, který nás zajímá. Dozvědět se můžete o památkách UNESCO ve Španělsku, náboženství ve Španělsku nebo světoznámé pouti do Santiaga de Compostela. Témata se netýkají pouze Španělska a španělsky mluvících zemí, ale něco zajímavé se můžete dozvědět i o významných světových osobnostech vědy nebo kultury. Dozvědět se tak můžeme něco například o Albertu Einsteinovi či Marie Curie.

Hoy Hablamos

 

Věříme, že jste si z našeho seznamu vybrali podcast, který budete s radostí pravidelně poslouchat. Pokud máte tip na podcast, který v našem výčtu nebyl, napište prosím do komentářů. Jazykům zdar a španělštině zvláště!

 

One thought on “Španělské podcasty 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *