Španělské podcasty 1

Dnes si představíme několik zajímavých podcastů, které můžete poslouchat při vašem studiu španělského jazyka. Výběr je opravdu rozmanitý, od podcastů pro začátečníky po podcasty pro pokročilé studenty španělštiny. Věříme proto, že si z našeho seznamu vyberete a že vám podcasty dopomohou zlepšit poslech a celkovou znalost jazyka!

 

News in Slow Spanish

Podcast vhodný pro ty, kteří již mají nějakou znalost slovní zásoby a alespoň minimální znalost španělské gramatiky. Tématy jsou nejen španělská gramatika a slovní zásoba, ale také světové dění, to vše ve zjednodušené španělštině od rodilých mluvčích. 

News in Slow Spanish

 

Notes in Spanish

Velmi oblíbený podcast mezi studenty španělštiny. Nabízí tři úrovně náročnosti (beginners, intermediate, advanced), ze kterých si můžete vybrat dle vašich znalostí. Podcast nevychází na pravidelné bázi, řada epizod je již staršího data, avšak svému účelu, tedy zlepšit vaši znalost španělštiny, určitě dostojí. Podcast tvoří Ben Curtis and Marina Diez, kteří žijí ve Madridu a podcast tvoří již od roku 2005.

Notes in Spanish

 

Spanish with Vicente/Podcast para aprender español

Pravděpodobně není velkým překvapením, že autorem podcastu Spanish with Vicente je učitel Vicente. Podcast můžete např. na Google Podcasts najít pod názvem Podcast para aprender español. Pro ty z vás, kteří se španělštinou začínáte nebo ještě nemáte dostatečné zkušenosti s poslechem, může být projev Vicenteho příliš rychlý, ale věřte, že si po několika epizodách rychle zvyknete. Pokud vám nestačí pouze poslech podcastů, můžete se přihlásit do Vicenteho Academia de Español, kde za částku 12 EUR měsíčně můžete získat přístup k přepisům podcastů a řadě dalších studijních materiálů. 

Spanish with Vicente

 

Radio Ambulante

Podcast je tvořen organizací NPR (National Public Radio) a nabízí kvalitní žurnalistiku z Latinské Ameriky. Vzhledem k tomu, že podcast není určen primárně studentům španělštiny, ale rodilým mluvčím, je zapotřebí mít pokročilé znalosti. Obdobně jako u jiných podcastů, řada aplikací pro jejich přehrávání nabízí funci urychlit nebo naopak zpomalit přehrávání. Pokud tedy někdy nestíháte, je poměrně jednoduché zpomalit přehrávání a přizpůsobit vlastnímu tempu poslechu.

Radio Ambulante


Duolingo Spanish Podcast

Podcast od tvůrců oblíbené aplikace pro studium cizích jazyků Duolingo. Každý týden můžete poslouchat novou epizodu, jejíž délka se pohybuje kolem 30 minut. Témata jsou opravdu různorodá. Dozvědět se můžete něco o kávě, tetování nebo novém využití kaktusů 🙂 Vzhledem k tomu, že tento podcast je určen pro rodilé mluvčí z anglicky mluvících zemí, kteří se učí španělsky, můžete se čas od času setkat v podcastu i s angličtinou.

Duolingo

 

Linetka Podcasts

Zajímavý podcast, který vydává Linet Casanova původem Kubánka, která učí španělštinu na gymnáziu v Ostravě. Pokud chcete ve španělštině poslouchat o českých tradicích, cukroví nebo kempování v Česku poslouchejte podcast Linetky. Mnoho se toho dozvíte o Česku a zlepšíte si španělštinu. Ideální kombinace. 

Linenta Juicy Expat Podcasts

 

Španělský ptáček

Podcast Španělský ptáček není určen přímo pro studium španělštiny (podcast je v češtině), ale spíše pro všechny, kteří se zajímají o život ve Španělsku. Můžete dohledat zatím 10 kratších epizod, které vycházely v průběhu roku 2020. Můžete se dozvědět, jak probíhají pracovní pohovory ve Španělsku, cestování nebo předsudcích o Španělech.

Španělský ptáček

 

Věříme, že jste si z našeho seznamu vybrali podcast, který budete s radostí pravidelně poslouchat. Pokud máte tip na podcast, který v našem výčtu nebyl, napište prosím do komentářů a my jej rádi do seznamu přidáme. Jazykům zdar a španělštině zvláště!

3 thoughts on “Španělské podcasty 1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *