Španělština na Youtube

Při studiu jazyků je ideální mít variabilitu zdrojů a nepřipustit, abychom se u studia nudili. Ideální je proto jako zdroj používat Youtube. V dnešním příspěvku Španělština na Youtube vám nabídneme řadu zajímavých Youtube kanálu, které můžete při studiu tohoto jazyka využít.

 

Agustin Iruela

Na první pohled nejsou videa na na tomto kanálu příliš zajímavá, pro studenty španělštiny jsou však velmi přínosná. Videa mají u názvu vždy uvedeno, pro jakou úroveň jsou určena (A1-B2), můžete si tak vybírat podle svých znalostí a zlepšovat svoji slovní zásobu a poslech.

 

Butterfly Spanish

Kanál Butterfly Spanish vytváří Ana, lingvistka a lektorka španělštiny. Na svém kanále nabízí vysvětlení gramatiky, výslovnosti, rozvíjení slovní zásoby a také informace o kulturních specifikách španělsky mluvících zemí. Ana toto vše vysvětluje pomocí barevných fix a bílé tabule, proto můžete při sledování videí mít pocit, že sedíte ve škole nebo na jazykovém kurzu. Přestože vizuální stránka videí není z těch nejzajímavějších, nabízí Ana plno důležitých a potřebných informací pro studium jazyka. Mínusem může být pro někoho, že si při vysvětlování gramatických jevů či slovní zásoby pomáhá angličtinou. Naopak pro jiné to může být plusem. Je však dobré vědět, že se ve videích Butterfly Spanish setkáte i s angličtinou a být na to připraveni.

 

Easy Spanish

Velmi známý projekt Easy Languages má i svoji španělskou verzi. Obdobně jako u jiných variant (Easy Italian, Easy German, Easy English) můžete i u této, kromě některých videí věnujících se gramatice a slovní zásobě, sledovat především reálie a rozhovory ze španělsky mluvících zemí. Nový díl vychází každou středu a má přibližně 10 minut. Můžete se tak vždy těšit na svoji pravidelnou dávku španělštiny.

 

Espanol con Juan

Kanál Espanol con Juan tvoří jak jinak Juan, učitel španělštiny, který kromě videí na Youtube tvoří také podcasty a má vlastní online kurzy španělštiny. Na svém kanále má již stovky videí, kde kromě gramatiky či slovní zásoby vysvětluje také reálie, tradice nebo nabízí rozhovory se studenty španělštiny z různých zemí světa. 

 

Lirica – Learn Spanish with Music

V tomto případě se nejedná o klasický Youtube kanál, který tvoří učitel či učitelka rozebírající gramatiku či probírající reálie. Lirica nabízí populární písničky ve španělština spolu s textem (jak španělským, tak i anglický překlad). Pokud si chcete také procvičit slovní zásoby z daných písní, můžete si stáhnout stejnojmennou aplikaci a pustit se do toho. 

Věříme, že vás některý z představených Youtube kanálů zaujal a vyzkoušíte jej. Pokud se španělštině chcete více věnovat, podívejte se na naše tipy na podcasty ve španělštině zde.

2 thoughts on “Španělština na Youtube

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *